NeřeknuCZ

Je to zkratka slova „Because“?

Ahoj, už delší dobu jsem na internetu narážel na tuto zkratku (alespoň si myslím, že je to zkratka) 'cause . Napadlo mě, že to možná je zkrácenina slova because. Mohl by mi prosím někdo vysvěltlit jak to teda je ? Because = 'cause ? Díky předem :)

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, je to tak, je to zkrácenina slova because. Na rozdíl od jiných zkrácenin (např. isn't za is not) však 'cause nepatří do spisovného jazyka, je pouze hovorová.

Další odpovědi
Questman

Because – 'cause je třeba ekvivalent českého protože – páč nebo když – dyž apod. :)