postcd

Zkrachovalé kampeličky v minulosti nebyly pojištěny u fondu pojištění vkladů?

Dobrý den, asi si vybavíte, že v minulosti zkrachovali kampeličky (družstevní záložny?) a lidé se nedostali ke svým penězům.. tak se chci zeptat, proč ne, to nebyly pojištěny ze zákona u fondu pojištění vkladů? http://fpv.cz

Odpovědi
Pepa25

Existoval Zajišťovací fond záložen, který vyplácen náhrady v letech 1998 – 2006, ale jen do určité výše, která se postupně zvyšovala, neprve jen 80% do výše 100 tis., potom do výše 90 %, max. 400 tis. Kč. Až od r. 2006 je stejné pojištění bank i záložen z FPV.

cochee

Nerad bych mystifikoval, nevím to jistě, ale mám pocit, že v té době podle tehdy platného zákona opravdu nebyly vklady v družstevních záložnách pojištěny – jen vklady u bank.

Hlada

Není pravda, že se lidé nedostali ke svým penězům. Ze zajišťovacího fondu bylo vyplaceno 90% a další peníze byly vyplaceny z likvidačního zůstatku.