Ewush

Zkrácený úvazek

Dobrý den, studuji VŠ a chystám se nastoupit do práce na zkrácený úvazek, proto by mě zajímalo, zda když na zkrácený úvazek nastoupím, budu pak moci dělat ještě nějaké nárazové brigády? Nebo musím mít jen 1 zaměstnavatele?
Díky moc.

Nejlepší odpověď
standa

Ať už budete při studiu pracovat na poloviční nebo i plný úvazek, tak si MŮŽETE neomezeně*) přivydělávat na brigádách, na základě různých dohod (o provedení práce, o pracovní činnosti).

*) vyjma případů, kdy jste s ´hlavním´ zaměstnavatelem dohodli v pracovní smlouvě, že nebudete vykonávat totožnou činnost jako máte v ´hlavním´ pracovním poměru u jiných zaměstnavatelů…, ale to není asi váš případ

Ve mzdové účtárně ´hlavního´ zaměstnavatele, kde budete podepisovat tzv. růžové prohlášení, vám sdělí detaily jak postupovat v případech, kdy budete mít další jednorázové brigády (myslím tím například daňové ´povinnosti´)