zanet

Zkraceni trestu?

dobry den,chci se zeptat,muj manzel byl propusten z vykonu trestu,na pulku,ze 7letou podminkou v minulosti, nyni je ve vykonu trestu za 247,ods1 pism,e.a za parg.238,z podminky mu zustaly jeste dva roky,nyni byl odsouzen,na jeden rok.ma otazka zni vztahuje se na nej amnestie k 1.1.2010?promeni mu podminku?podotykam ze podminka byla taktez za par.247. dekuji moc za vasi odpoved.

Nejlepší odpověď
eva*

Amnestie se na něho nevztahuje,podmínku mu s velkou pravděpodobností promění,musí ho o tom ovšem písemně informovat soud.Zažila jsem už i případy,že podmínku neproměnili,ale ve většině případů se tak neděje.I když naděje umírá poslední,tak hlavu vzhůru.Držím palce.Eva

Další odpovědi
standa

Bez znalosti bližších souvilostí je to trošku nepřehledné…, ale pokusím se o jakousi ´rekonstrukci´ toho co se mohlo stát a stane:

  1. váš manžel se nejspíš nejprve dopustil trestného činu krádeže dle § 247 za což dostal trest ve výši ?? roků s podmínečným odkladem na 7 let
  2. podle výše té podmínky se v tom prvém případě určitě nejednalo o odstavec 1.e), který byl následně ´amnestován´
  3. následně se manžel dopustil dvou dalších trestných činů, a to KRÁDEŽ (§ 247/1.e) + PORUŠ.DOMOVNÍ SVOBODY (§ 238) za což:
  1. dostal sournný trest (nejspíš ten zmiňovaný jeden rok)
  2. mu byl přeměněn ten původní trest, protože porušil podmínku…

IV. Novela trestního zákoníku k 1.1.2010 mohla mít vliv na nevykonaný souhrnný trest za tu drobnou opakovanou krádež dle 247/1.e, ale určitě se netýkala té podmínky. Maximálně mohlo dojít k částečnému snížení toho druhého trestu.

V.
Co se týká prominutí trestu po půlce, tak to se nejspíš nemohlo týkat toho prvního nepodmíněného trestu (jehož výši neznám), protože v tomto případě došlo k porušení podmínky a v takových případech soudy nevyhovují žádostem o prominutí zbytku trestu

VI.
Řekl bych, že nyní manželovi musel zůstatek ten první trest, který mohl být proměněn na nějaký alternativní trest, např. veřejně prospěšné práce, které však bude moci vykonat až po návratu z výkonu trestu, který mu běží za ten následující trestný čin (§ 238).

Ale nějak jsem se do toho zamotal, protože mi v tomto příběhu nevychází KDY došlo ke zkrácení po půlce…

Tak nevím zda jsem nějak smysluplně odpověděl 🙂

zanet

ja sama tomu nerozumim,byl propusten na pulku v roce 2005,za 247,pak je tady napsane,zk.doba 7let.zbytek zpp272 dnu.pak je tady psane +cely trest,568dnu,takze nevim kolik na kolik?mate pravdu v tom ze porusil podminku,daly uhrnny trest,1rok,nyni je ve vykonu trestu.