zidak

zkraceni trestu

dobry den ale muj pritel dostal souhrnny trest dohromedy mu to dela 14 mesicu a to za jizdu bez ridicskeho prukazu ktery nikdy nevlastnil a za kradez v hodnote cca 30000 korun dekuji predem

Odpovědi
standa

V takovém případě by souhrnný trest měl být přiměřeně zkrácen s tím, že nově bude vyměřen trest dle přestupkového zákona.

Doporučuji k soudu adresovat dotaz…, je s podivem, že soud do dnešní doby odsouzeného nijak neinformoval. Ledaže by soud neshledal důvody pro zmiňované krácení trestu.

V těchto případech nelze odkazovat na obvyklou soudní praxi, protože novela zákona je platná teprve necelý měsíc… a soudy jsou nejspíš s těmito agendami přetíženy.