zidak

zkraceni trestu

dobry den to jsem ja zase hah on ridicsky prukaz ale nikdy nevlastnil .

Odpovědi
standa

OK, to je sice významná odlišnost od případu, kdyby ŘP vlastnil a v tomto případě se mu tento trestný čin (§ 180d) úplně smázne, ale na výši trestu to nejspíš nebude mít vliv, protože se mohlo a nemuselo jednat o souběh více trestných činů a pokud to nebyl souběh trestných činů a tudíž se nejednalo o souhrnný trest (který by mohl být eventuálně zkracován), tak přítel nejspíš dostal nejvyšší trest z těch několika trestných činů…přičemž dovozuji, že trest za §180d nebyl nejvyšší, takže není co krátit.

Ale z mé strany se jedná pouze o spekulaci, neznám obsah trestního spisu ani rozsudek, takže všechno může být úplně jinak.

Doporučuji, aby si přítel napsal k soudu žádost s dotazem objasnění těchto skutečností…