Zkrácení trestu

Dobry den dostal sem zakaz rizeni pod vlivem navikove latky alkohol zakaz na dva roky stoho zbyva 14 mesicu tak se chci zeptat jestli se mi aspon skrati trest dekuju

Odpovědi
standaQ

Pokud se ve vašem rozsudku nevyskytuje § 180d (řízení vozidel bez řidičáku), tak se vás ´amnestie´ netýká… i když teoreticky by se nový trestní zákoník mohl na váš případ vztahovat, protože dříve bylo trestné řízení pod vlivem alkoholu i když by se jednalo jen o nedbalostní jednání, ale po 1.1.2010 už tento skutek, pokud byl spáchan z nedbalosti, nebude trestným činem…

Více naleznete v odpovědi na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže ve zdroji.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/amnestie-vztahuje-se-na-me