Ella

Zkrabatělé listy orchideje – co s tím?

Dobrý večer, mám doma dvě orchideje. jedna má krásné tvrdé zelené dužnaté listy a právě vyhnala stonek, ta druhá taky vyhání stonek, ale listy má povadlé, tenké a zkabatělé, měla jsem je obě na chodbě a právě tuhle mi děcko z druhé strany chodby, co se tam prohání na bruslích shodilo na zem a dva listy jsou i roztržené, ale stále zelené.
Co je špatně? Je to poprvé po dvou letech co je mám, že ASI budou kvést, tak se o ně chci postarat jak nejlépe to půjde, i když pravda je, že když jsem je vyhodila z bytu na chodbu, tak začaly ožívat :)

Už jsem se ptala i na speciálním fóru, ale nikdo nic, tak to zkouším tady, jestli někdo má nějakou radu. Budu vděčná za každou pomoc :)
Doplňuji:
hnojivo používám, po pádu jsem ji přesadila. děkuju, doufám, že se vzpamatuje :)

Nejlepší odpověď
annas

Mně se stalo něco podobného. Krabaté a měkké listy způsobilo přelití – alespoň u mě. Pokud vyrazil stonek, zřejmě orchidej přežije.
Mně doporučili v květinářství, abych orchidej přesadila. Udělala jsem, zatím nevím.

Další odpovědi
terry

Je možné, še pásem se trochu poškodily i kořeny. Třeba to přežije a vzpamatuje se. Použij hnojivo, do zálivky nebo na listy. Pozor, nepřežeň to.