Stříbrný

Zkrabatělé listy orchideje - co s tím?

Dobrý večer, mám doma dvě orchideje. jedna má krásné tvrdé zelené dužnaté listy a právě vyhnala stonek, ta druhá taky vyhání stonek, ale listy má povadlé, tenké a zkabatělé, měla jsem je obě na chodbě a právě tuhle mi děcko z druhé strany chodby, co se tam prohání na bruslích shodilo na zem a dva listy jsou i roztržené, ale stále zelené.
Co je špatně? Je to poprvé po dvou letech co je mám, že ASI budou kvést, tak se o ně chci postarat jak nejlépe to půjde, i když pravda je, že když jsem je vyhodila z bytu na chodbu, tak začaly ožívat :)

Už jsem se ptala i na speciálním fóru, ale nikdo nic, tak to zkouším tady, jestli někdo má nějakou radu. Budu vděčná za každou pomoc :)
Doplňuji:
hnojivo používám, po pádu jsem ji přesadila. děkuju, doufám, že se vzpamatuje :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mně se stalo něco podobného. Krabaté a měkké listy způsobilo přelití - alespoň u mě. Pokud vyrazil stonek, zřejmě orchidej přežije.
Mně doporučili v květinářství, abych orchidej přesadila. Udělala jsem, zatím nevím.

Další odpovědi:

Zlatý

Je možné, še pásem se trochu poškodily i kořeny. Třeba to přežije a vzpamatuje se. Použij hnojivo, do zálivky nebo na listy. Pozor, nepřežeň to.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.