Vassiczek

Zkoušky na řidičák můžu dělat až v 18 letech?

Mám dotaz, zkoušky o řidičský průkaz mohu absolvovat až v 18 letech nebo je můžu udělat už v sedmnácti a až v osmácti dostanu řidičák?

Nejlepší odpověď
annas

Opět stačilo vložit otázku do modré lišty.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-jsem-udelala-ridicak-pred-18-narozeninami-muzu-si-o-ridicsky-prukaz-pozadat-drive-a-vyzvednout-si-ho-v-den-18tin

Další odpovědi
Michal Kole

Odpovězeno, bylo tak si můžu dovolit trochu odlehčit.

Podle mě by stát neměl bazírovat na pár dnech. Ale spíš na duševní vyspělosti žadatele.

Jsou lidi co mají rozum v 16 a uvědomí siže auto je dost nebezpečné životu a jiní to nepochopí ani ve čtyřiceti.

Takže by spíš měl každý absolvovat nějaké psychiatricko-psychologciké vyšetření než že se doktorka koukne zda vidíte a maximálně slyšíte a zkásnout vás o 3 až 5 stovek.

Berušinka

Testy můžeš dělat už v 17, řidičák ti dají až v 18. Ale všechno se týká až 2. poloviny tvého 17 roku =)

Ella

v den zkoušek vám musí být minimálně 18 a jeden den…

ThePastrana

Zkoušky můžeš začít dělat od druhé poloviny 17. roku a pokud je absolvuješ řidičák si můžeš vyzvednout v den tvých 18. narozenin. (:

cukrar

Pokud budte dělat individuelní zkoušky v autoškole, (ne v odborné škole s vyjímkou), musíte mít v den složení zkoušky 18 let.
(asi myslíte řp na osobák?)