zzzlatokopka

Zkoušeli jste už pěstovat květiny v dětských papírových plenách?

http://www.pro­zeny.cz/magazin/by­dleni-a-zahrada/poradme-si/41152-neuveritelne-vyuziti-plenek-ulevi-od-bolesti-a-postaraji-se-o-kvetiny

Myslíte, že se to dá využít i na klíčení? Většinou klíším na vatě, ale ty rychle uschne.

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – to mne ještě nenapadlo…
😉
Ale při čtení otázky jsem se lekl, že v použitých…
;-DD

Další odpovědi
kapka

Náhodou, použité jsou kvalitnější právě o to hnojivo. :D
Nezkoušela jsem to, je to zajímavý. :)

SeverkaS

Hm, výhoda možná tak v tom hnojivu :D to je fakt. Zajímalo by mě, jak jsi přišla na tenhle nápad. Určitě to vypadá otřesně. Neuvažovala jsi o normálních květináčích? http://magazin­.specialnizah­radnictvi.cz/za­ciname-pestovat-indoor-rostliny-4-tipy-pro-zacatecniky/ Pár rad pro začátečníky :)

šejlazmejla

Ano! Miluju recyklaci. Do truhlíků na kytky jsem přidávala jádra pomočených plenek v poměru i vyšším než 1:1, ostatní do kompostu – ne do toho, který byl určen na zeleninu, protože netuším, co za sajrajt ty pleny obsahují. Nepoužité plenky nikdy nezbyly, protože normální člověk je pošle dál… A vyprané vlhčené ubrousky z netkané textilie vkládám do truhlíků a květináčů mezi zeminu a drenážní vrstvu. Ta pak déle plní svou funkci, protože se se zeminou nemísí při zalévání.

zzzlatokopka

Jj použité pak už nemusíš přihnojovat, to máš takové dva v jednom:-DDD

kapka

Jop :))

gecco

Ale dovedeš si představit tu použitou plenku v obýváku na topení??
;-D

JájsemRaibek

Dovedu :DDD

gecco

;-DD

Asi su málo odolný…