Zkoušeli jste si dělat vlastní chleba?

máte někdo domácí pekárnu,vyplatí se a jaký je z ní chleba?

Nejlepší odpověď
iceT

Chleba jsem dělala,ale z té kupované směsi,byl slunečnicový a pekla jsem ho v remosce,jelikož pekárnu nemám a chleba byl perfektní.I bez pekárny.
Ale prý se v pekárně dá upéct skoro všechno.

Další odpovědi
Radak

Pekárnu už mám tři roky a chleba v něm peču. Snažím se ho měnit, aby nebyl pořád stejný a mám ráda jeho vůni. Ale také chleba kupuju. Také v pekárně peču „vánočkový“ nebo „bábovkový“, vždy je co zakousnout k snídani.

ten který je

Minulý rok jsem koupil mé ženě domácí pekárnu.Chleba byl chutný a takový vláčnější.Pečivo bylo také dobré,nicméně pekárna skončila ve skříni.

Jahoda

Ano, mám domácí pekárnu. Čerstvý domácí chléb je opravdu mňamka. Chléb je jiný, než kupovaný, ale výborný! V pekárně nepeču jen chleba. Peču v ní i kuře (je výtečné), nechávám v ní míchat těsto, jde využít i na přípravu marmelád.

Miroslavst

Nemám pekárnu, chleba jsem nezkoušel. Bohatě mi stačilo jak dopadla vánoční štola.

quentos

maminka ho zkoušela, několikrát (bez pekárny). Byl výborný a sytý; tvarově poněkud nezvyklý (velmi úzký), ale to bylo proto, že do něj nebyla cpána žádná kypřidla nebo co to tam dávaj, aby to rychle a hodně vykynulo. Inu, dokud si člověk něco neudělá sám, nikdy neví, co do toho výrobci narvou.

tom004

Pekárnu používáme asi tři roky. Pečeme v ní nejen chleba,a protože manželka je trošku kutílek,tak třeba buchty,houstičky ap. Je pravda, že ne vždy se to povede, ale cléb je fajn, a vlastně si upečete jaký chuťově chcete. Základní recepty byli přiloženy při koupi a pak už je to na vás. Ale kupujeme i v pekárně.

anonym

Dřív jsem pekl,ale zjistil jsem,že je daleko rychlejší (kupodivu) chleba koupit,než vyrábět.
Domácí je sice lepší,ale ne zase o tolik,abych jej přestal kupovat.

venkovan

Bývaly doby, kdy třeba v pátek u nás po nájezdu lufťáků nebyla v obchodě ani patička. Takže doma něco upeklo v podobě chleba akupodivu to mělo dobrou chuť i super křupavou kůrku.
Domácí pekárnu doma máme už několik let a je poměrně často v provozu. Peče se z kupovaných směsí + tajemství pekařky. Jen snad při prvních pokusech než se vychytalo která směs je dobrá a která lepší a co dich ještě přidat aby byly ještě lepší bylo několik chlebů tužších. Ale dnes kolikrát bývá „snědený“ ještě dřív než se smas vysype do pekárny.