huxa

Zkoušeli jste někdy konzumovat mochomůrku červenou? V jaké části sezóny, jaké byly prožitky, kolik jste toho měli?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud sloupneš červený povrch klobouku, lze mochomúrku červenou konzumovat bez problémů v jakém množství chceš. Co se týče červeného klobouku, tak raději nekonzumuj. Dávkování, aby nenastal kolaps je velmi problematické, protože každý jedinec má odlišné množství účinných látek. Dvě mochomúrky, které najdeš blízko sebe se údajně mohou lišit až několikanásobně.

Další odpovědi
Mirdas

Nikdy jsem ji neochutnal a ani se nechystám.
Znával jsem ovšem človíčka, který houby zbíral snad po celý rok a vyznal se v nich jako málo kdo a ten tvrdil že po určité úpravě je i tato houba jedlá.
Osobně opravdu nevím.

tencosepta

Jeden kamarád, ten co má červenou rakev, to zkoušel. :( Bylo mu 13.