Hudler

Zkoušeli jste někdo ty státní maturity?

Zkusil jsem tu lehčí verzi a docela snadné na těžší se teprve chystám. Studuju vysokou školu a přišlo mi to hodně snadné.

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem si je četla v MF Dnes. Nejvíc mě zajímal český jazyk. Šlo spíš o logické otázky. Zřejmě jste matematicky nadaný, takže vám otázky vyhovovaly. Jinak pro vyplnění testu nebyly nutné vědomosti z literatury. Neznám ale témata z písemné práce.

Na kterou chodíte školu?
Doplňuji:
Dnes jsem mluvila s jednou studentkou, že prý v angličtině byla jedna otázka, kterou vůbec ve škole neprobírali, takže všichni studenti byli trochu vyděšení.
To je obrázek školy…

Z matematiky jeden student odstoupil.

Další odpovědi
1popelka1

Protože se mi na gymplu na matiku vystřídalo za 4 roky 10 učitelů, tak moje znalosti se ustálily na úrovni základní školy. Na vysoké jsem ji měla jen okrajově…
Klidně se přiznám – z matematiky bych těžší státní maturitu nejspíš neudělala. – Ale na druhou stranu,nevím, jak vypadá maturita z M nyní.
Naopak čeština a angličtina mě docela potěšila. Čekala jsem je mnohem složitější.

mosoj

Nahrál jste mi. Díval jsem se na to včera u oběda. Byly tam dvě otázky z matematiky lehčí a těžší. Ty lehčí jsem vypočetl z hlavy na ty těžší jsem si vzal tužku. Tohle kdyby jsme neznali v 1. ročníku jedenáctiletky tak jsem se maturity nedočkal.

A to se říká že státní maturita je těžká.
Jak to proboha vypadá nyní?

Lucimia

Zkoušela jsem těžší verzi literatury a čj a nepřišlo mi to nějak moc výrazně těžké, občas jsem něco nevěděla, ale relativně to šlo.:)

bigbít

Ano, při generálce…, je to divné, dávat to všem školám bez rozdílu, když jedni mají jazyka více, než ostatní, více toho stíhají probrat podrobně, a do hloubky…dala bych to, jako volitelnou část maturity pro ty, kteří chtějí jít dál studovat, a výšky by jim za to mohly přidat body k přijímačkám podle toho jakou by si udělali úroveň, případně ti, co by jí neměli z dřívějška udělanou by si jí mohli udělat dodatečně, ale nebrala bych to jako přijímací řízení na vysokou školu…

Hudler

Na VUT v Brně

annas

Pak ano. Jste dál než maturanti.