Avatar uživatele
Terryle

Zkoušeli jste někdo jíst fialky?

Nemyslím ale ty tvrdý fialový bonbóny, co se dřív prodávaly (a teď se zase pomalu vracej). Prý se dají normálně obalit v cukru okvětní lístky fialek-kytiček… máte s tím někdo zkušenosti? :) Pořád mi to přijde hrozně zvláštní – odmalička jsem si myslela, že se kytky nejeděj a ty hodně voňavý že jsou dokonce jedovatý. Ale ty tvrdý bonbóny fialky mají chuť zajímavou… tak si pohrávám s myšlenkou, že bych zkusila i ty lístky. Už jste je někdo někdy jedl, nebo je třeba i zkoušel vyrobit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Kerberus, fesoj před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Domnívám se, že květ fialky je jedovatý, proto by asi nebylo nejmoudřejší takto experimentovat. Vyraběné fialky mají s fialkami asi společnou jen barvu, jinak nic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Známá je zmrazuje do kostek ledu a pak přidá do nápoje -vypadá to prý dobře ,jak chutná… bohužel zatím jsme neochutnala

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Květ fialky není jedovatý.Jedla jsem ho na moučníku,který byl fialkami nazdobený.Jinak květy sedmikrásek dávám někdy do polévky,květy pampelišek jsou výborné smažené v těstíčku.Z lístků růže vařím časj.

Pro inspiraci se podívejte do odkazu:

Zdroj: http://www.asis­tentka.cz/node/12068

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Fialku jsem ještě nezkoušela, ale sedmikrásky dávám občas na jednohubky a také např. květy lichořeřišnice jsou na pohled pěkné a jsou i zdravé 🙂.

http://img.na­dapenny.com/t20/110­73/nadap083752696­350237.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pareCZek

myslím že to nemusí být špatný já měl tulipán a chutnal jak hrášek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

V obchodě jsem jednou ochutnala květiny, které tam byly „na ochutnávku“. Byly vcelku dobré – jedlé – ale nemyslím, že bych je musela jíst často.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Fialky sem ještě nejedla ale sedmikrásky jsou dobrý.Když sem byla malá tak jsme hrály s holkama ,,Faktor Strachu,,a jedly jsme sedmikrásky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Terryl – díky za tvé tipy. Už jsem vyzkoušela becherovku s banán.džusíkem – dobrý. Náhodou jsem pak dala i ananasový a taky pitný 🙂

před 4789 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek