Terryle

Zkoušeli jste někdo jíst fialky?

Nemyslím ale ty tvrdý fialový bonbóny, co se dřív prodávaly (a teď se zase pomalu vracej). Prý se dají normálně obalit v cukru okvětní lístky fialek-kytiček… máte s tím někdo zkušenosti? :) Pořád mi to přijde hrozně zvláštní – odmalička jsem si myslela, že se kytky nejeděj a ty hodně voňavý že jsou dokonce jedovatý. Ale ty tvrdý bonbóny fialky mají chuť zajímavou… tak si pohrávám s myšlenkou, že bych zkusila i ty lístky. Už jste je někdo někdy jedl, nebo je třeba i zkoušel vyrobit?

Odpovědi
Drap

Domnívám se, že květ fialky je jedovatý, proto by asi nebylo nejmoudřejší takto experimentovat. Vyraběné fialky mají s fialkami asi společnou jen barvu, jinak nic.

hanulka11

Známá je zmrazuje do kostek ledu a pak přidá do nápoje -vypadá to prý dobře ,jak chutná… bohužel zatím jsme neochutnala

annas

Květ fialky není jedovatý.Jedla jsem ho na moučníku,který byl fialkami nazdobený.Jinak květy sedmikrásek dávám někdy do polévky,květy pampelišek jsou výborné smažené v těstíčku.Z lístků růže vařím časj.

Pro inspiraci se podívejte do odkazu:

Zdroj: http://www.asis­tentka.cz/node/12068

ReHu

Fialku jsem ještě nezkoušela, ale sedmikrásky dávám občas na jednohubky a také např. květy lichořeřišnice jsou na pohled pěkné a jsou i zdravé 🙂.

http://img.na­dapenny.com/t20/110­73/nadap083752696­350237.jpg

pareCZek

myslím že to nemusí být špatný já měl tulipán a chutnal jak hrášek

fablen

V obchodě jsem jednou ochutnala květiny, které tam byly „na ochutnávku“. Byly vcelku dobré – jedlé – ale nemyslím, že bych je musela jíst často.

anonym

Fialky sem ještě nejedla ale sedmikrásky jsou dobrý.Když sem byla malá tak jsme hrály s holkama ,,Faktor Strachu,,a jedly jsme sedmikrásky.

ReHu

Terryl – díky za tvé tipy. Už jsem vyzkoušela becherovku s banán.džusíkem – dobrý. Náhodou jsem pak dala i ananasový a taky pitný 🙂