Zlatý

Zkoušeli jste někdo jíst fialky?

Nemyslím ale ty tvrdý fialový bonbóny, co se dřív prodávaly (a teď se zase pomalu vracej). Prý se dají normálně obalit v cukru okvětní lístky fialek-kytiček... máte s tím někdo zkušenosti? :) Pořád mi to přijde hrozně zvláštní - odmalička jsem si myslela, že se kytky nejeděj a ty hodně voňavý že jsou dokonce jedovatý. Ale ty tvrdý bonbóny fialky mají chuť zajímavou... tak si pohrávám s myšlenkou, že bych zkusila i ty lístky. Už jste je někdo někdy jedl, nebo je třeba i zkoušel vyrobit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Domnívám se, že květ fialky je jedovatý, proto by asi nebylo nejmoudřejší takto experimentovat. Vyraběné fialky mají s fialkami asi společnou jen barvu, jinak nic.

Zlatý

Známá je zmrazuje do kostek ledu a pak přidá do nápoje -vypadá to prý dobře ,jak chutná... bohužel zatím jsme neochutnala

Zlatý

Květ fialky není jedovatý.Jedla jsem ho na moučníku,který byl fialkami nazdobený.Jinak květy sedmikrásek dávám někdy do polévky,květy pampelišek jsou výborné smažené v těstíčku.Z lístků růže vařím časj.

Pro inspiraci se podívejte do odkazu:

Zdroj: http://www.asistentka.cz/node/ 12068

Zlatý

Fialku jsem ještě nezkoušela, ale sedmikrásky dávám občas na jednohubky a také např. květy lichořeřišnice jsou na pohled pěkné a jsou i zdravé :-).

http://img.nadapenny.com/…

myslím že to nemusí být špatný já měl tulipán a chutnal jak hrášek

Bronzový

V obchodě jsem jednou ochutnala květiny, které tam byly "na ochutnávku". Byly vcelku dobré - jedlé - ale nemyslím, že bych je musela jíst často.

Fialky sem ještě nejedla ale sedmikrásky jsou dobrý.Když sem byla malá tak jsme hrály s holkama ,,Faktor Strachu,,a jedly jsme sedmikrásky.

Diskuze k otázce

Zlatý

ReHu

Terryl - díky za tvé tipy. Už jsem vyzkoušela becherovku s banán.džusíkem - dobrý. Náhodou jsem pak dala i ananasový a taky pitný :-)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.