Zkoušel jste někdo pěstovat kopřivy v truhlíku v bytě (do polévky)? Vydrží?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jo tak to se Vám těžko povede.Kopřivy si totiž vybírají k růstu specifická místa.Dělaly se pokusy je rozpěstovat na poli,ale bez úspěchu.Kopřiva si prostě vyroste tam,kde sama uzná za vhodné.

Další odpovědi:

Pokročilý

Kopřivy rostou spíše na ruderálních místech, ovlivněných lidmi (skládky, navážky, neudržované plochy, kolem cest a lidských sídel apod.), na spíše vlhčích půdách bohatých na živiny, hlavně dusík.
Přestože by se zdálo, že kopřiva je nenáročná a že roste všude, hlavně tam, kde člověk nechce, tak možná právě proto se jí v bytě, v láskyplném prostředí, líbit nebude.
I když mně osobně jednou rostla v květináči, když jsem přesadila jinou pokojovou květinu, ale když byla asi pět cm vysoká, tak jsem ji přece jen vytrhla. Tam asi rostla v rámci konkurenčního boje ;-).

Nezkoušel, přesto si myslím, že se to v žádném případě nevyplatí. Kopřiv je všude dost, na místech, kde mají dobrý zdroj živin. Nehledě na to, že její trhání spojíte s příjemnou procházkou :-)

Stříbrný

Mám je na sousední parcele. Nabízím jaké koli množství sazenic i se substrátem " za odvoz"

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.