Demka

Zkoušel jsem si dneska letošní ilustrační testy na SŠ, poradíte mi s něčím?

Zkoušel jsem si dneska letošní ilustrační testy na SŠ, všechno jsem vypočítal, až na dva příklady, poradíte mi, jak na ně, prosím?

Mattahurry.cz

Hrnec je do třetiny naplněn vodou. Dno hrnce má obsah 200 cm2.
O kolik cm stoupne hladina po přilití 1,5 litru vody?

  1. o 3 cm
  2. o 7,5 cm
  3. o 9 cm
  4. o 13 cm
  5. více než o 13 cm

Je dáno číslo x = 4/9

  1. 75 % čísla?

Předem díky za typy a rady, jak na to. (P.S.: Tohle fakt není DÚ, jen já jsem tak blbej… :p)

Nejlepší odpověď
anonym

Ad 1. Je úplně jedno, jak moc ne hrnec naplněn (pokud přilitím daného množství nepřeteče)…
😉
Máš dán objem přidané vody a plochu dna – co potřebuješ vypočítat? – a jaký je na to vzorec?
Ad. 2. Stačí si uvědomit, že 75 % = 3/4, ne? A nebo použij trojčlenku.

Další odpovědi
Lamalam

  1. Objem přilité vody vyděl plochou podstavy (pozor na jednotky).
  2. 4/9 * 3/4.

huxa

Čistě logicky-pokud nevíš, jak vypočítat dvojku, nemáš na SŠ vůbec co dělat a jen bys tam trpěl.