Questman

Zjistil jsem, že celý můj společenský život závisí na jediné osobě.. co mám dělat? (Vyřešeno! – Prosím, čtěte :) )

Mám pár letmých přátel na škole ve městě kam denně dojíždím ale je to velice daleko od mého domova a oni bydlí ještě dál na opačnou stranu, takže mimo školu nemáme šanci se setkat.
V mém domovském městě mám dva přátele, jeden všechen svůj čas mimo školu tráví zavřený doma u počítače a ven se s ním dostanu jen po dlouhém přemlouvání a i tak výjimečně.
Druhý přítel je můj život. Trávím s ním veškerý svůj volný čas mimo domov a jsme jako bratři, problém se naskytl nedávno..
Oba jsme totiž celkem vzato zoufalci, já kvůli vzhledu a společenské neohrabanosti, on jen z druhého důvodu, nikdy jsme neměli přítelkyni i když jsme se snažili a nemáme žádné kamarádky mimo školu a i ta je v mém případě jen jedna a to ne moc blízká.
On se ale nedávno seznámil s jistou dívkou a zdá se, že budují velmi dobrý vztah..já mu to přeju, ne že ne ale..
Bojím se a vzhledem k mé životní situaci, se kterou jsem vás seznámil výše, oprávněně, že pokud mě opustí i on, tak skončím sám uprostřed zmatku.
Bez přátel, bez kontaktů, v izolaci od všech a všeho.
Jsem sobec, že chci jeho přátelství a aby svůj čas trávil se mnou? Nevím. Sám sebe lituji a proklínám že mu jejich štěstí přeju i závidím. Ano, lituji především sebe ale já už nevím jak dál. Snažil bych se hledat nové přátele, moc rád bych ale nemám tu možnost! Brzy ráno odjíždím, pozdě večer se vracím a o víkendech musím chodit na brigády.
Prosím, co mám dělat? Jsem zoufalý..

Zdravím všechny :D
Nebudete tomu věřit, ale tenhle víkend obrátil celý můj život naruby.
Kamarád se blíže seznámil s onou dotyčnou a jelikož jsem jim galantně uvolnil místo v našem pokoji, šel jsem hledat zábavu jinam.. a potkal jsem dívku, která je ve všech směrech dokonalá. Vím, říká se to často ale tahle osůbka je pro mě doopravdy jako stvořená a okamžitě jsme spolu úžasně souzněli, společné zájmy, společné věci co se nám líbí, stejný smysl pro humor – neuvěřitelné, vnímám to jako dar od Vyšší moci, že jsem uposlechl svědomí a Vašich rad a místo sezení doma, jsem jejich vztah překousl a jel na onu akci s nimi, pokud jsem někdy viděl karmu v akci, je to tentokrát :D

Radím Vám všem, co jste na tom momentálně jako jsem byl já, nezoufejte! Lepší život na Vás čeká na každém rohu! Náhoda je neuvěřitelná a štěstí vrtkavé ale vězte, že i ta nejtemnější noc jednou skončí a až vyjde slunce, bude zářit tím jasněji! (dobře, to není tak úplně moje věta, promiňte hrdinný Samvěde Křepelko :))
I když si teď říkáte „Jasně, měl jsi štěstí, nic takového mě nikdy nepotká, ať dělám co dělám, nikdy o mě žádná nezavadí ani pohledem“ a já Vás plně chápu, buďte si jistí, že stačí otevřít oči, vyjít do světa s otevřeným srdcem, chodit na akce a nesedět pořád jenom doma u počítače a dřív nebo později najdete nový smysl života, ať už to bude nějaká osoba nebo nový smysl myšlení, apeluji na Vás jako člověk, co si chtěl ještě před pár týdny vzít život.. nemá to smysl, opravdu ne, kdokoli Vám říká opak i kdyby jste to byli vy sami, neposlouchejte ten nenávistný hlas, poslouchejte ten slabý tón ve svém nitru, který Vám napovídá, že ve světě je i pro Vás štěstí a láska a stojí za to za ně bojovat :)

Přátelé, začíná léto, nemrhejte drahocenný čas doma u monitorů, když už tak ráno a večer ale proboha Vás prosím, minimálně když bude pěkně, běžte se projít s kamarády nebo i sami, ideálně novými směry, poznávejte nová místa, jeďte někam na kole, vemte psa na procházku do lesů a ne jen kolem domu a zpět, jak to děláte den co den.. nemrhejte časem pro smutky, i když Vám teď může přijít bezcenný, přijde den, kdy Vám bude chybět a nebudete si jej moci vzít zpět :)

Nejlepší odpověď
briketka10

Moc Ti to přeji a hodně štěstí v novém vztahu, aby
Vám dlouho dlouho vydržel kamarádovi taky a ať
spolu zažijete spoustu krásných chvil -DD

Další odpovědi
iceT

Ano,jsi sobec,ale je to pochopitelné,že se bojíš o toho jediného,ale myslím,že opravdový přítel tě pro jednu holku neopustí,i když spolu nebudete trávit tolik času.Hlavně proboha neběhej za ním a neptej se ho,jak to teď spolu budete mít,když on má holku a ty ne.Ani se nevnucuj,pozvi ho na kafe,když budeš mít pocit,že jste se dlouho neviděli,ale vztah mu nevyčítej.Nejlepší by bylo,kdyby ona slečna měla kamarádku,se kterou by ses dal dohromady a mohli byste volný čas trávit spolu ve čtyřech,třeba jen jako přátelé.
Doplňuji:
…protože chtít někoho jen pro sebe je opravdu sobecké,pokud to tak pizlicko nechápeš,tak já teda ano.nesobecké je příteli přát štěstí v lásce a nezávidět mu,však se spolu nerozcházejí nafurt.

mosoj

Poohlédnout se kolem sebe. Snad nejsi celý den sám.

anonym

Krásnej příběh,moc vám to přeju,ať to vydrží a furt.

anonym

Každé bezstarostné dětství jednou skončí a pak radosti střídají starosti a o tom je život,taky mívám často pocit jako kdybych se „narodila proto,abych zemřela“ jo jo,zkuste se třeba přestěhovat někam blíž,kde to žije.

gecco

Tak to blahopřeju – a ať ti – vám, to vydrží…
😉

pizlicka

iceT poslední dobou mas odpovedi,to by člvěk zvadl.proc by mel byt sobec???otevrene vyjadřil své pocity,což v dnešní době děla málokdo.QUESTMAN,v zad­nem pripade nejsi sobec,Tvé pocity jsou naprosto přirozené.je opravdu těžké,byt odřízlí od blízkých a pratel a hledat nove,pokud nejsi povrchni clovek a neměníš přatele,jak ponožky,což zřejmě nejsi.ja sice nevim,kolik ti je let,to je také podstatné,ale pokud jsi mlady,mas na vztah cas,tak se netrap,ze pritel jiz divku ma,a ty ne.na všechno je určen pravy čas,nekdo ma znamost,uz od 15ti let,nekdo skoro ke třicítce.netrap se,věnuj s svým koníčkům,chod hodne ven,a užívej přírody,slunicka,on uz ti někdo do cesty vstoupi,paradox­ne,az to budeš nejmene čekat 🙂

ReHu

Suuuppeeeeeerr 🙂.
Opravdu moc gratuluji. Užívej života, užívej léta 🙂.
A věz, že všechno se děje z nějakého důvodu a o vše ses nějakým způsobem zasloužil 🙂

iceT

a já budu první,kdo ti popřeje hodně štěstí…:-)

Questman

A já budu ten, kdo ti i všem ostatním za toto přání od srdce poděkuje :)