nikeroska

Zjistí lékař z běžného odběru krve stav hormonů?

Když ve výsledku zjsití, zda má člověk nějaké nemoci jako cukrovku, dnu atd. zjistí i toto? Nebo je to výsledek jen na „vyžádání“?

Nejlepší odpověď
beer

Ne, je na to potřeba specielní vyšetření, například http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/za­kroky/hormonal­ni-vysetreni, Hormonů je ale více, tedy existují i další vyšetření.

Další odpovědi
pusinka50

Z krve lze zjistit milion věcí, záleží na tom, co ti lékař zaškrtne na poukazu. Výši hormonů ti také z krve zjistí, ale záleží, jestli ti lékař tento požadavek zaškrtl

Dochy

lze to zjistit, ale lékař musí požádat o dané testy. Běžně se tyto testy nedělají. Pokud to Tvůj lékař bude žádat, může se stát, že ti budou krev brát také třeba do 3 zkumavek místo do jedné.

bolak

Záleží na tom co zaškrtne doktor na žádance > http://slp.nem­jc.cz/HVEZDAMA­EA_soubory/ima­ge003.gif , nicméně je tu i možnost nechat se otestovat sama, bez vědomí lékaře, nicméně zrovna endokrinologický testy jsou vcelku drahá záležitost, řádově stovky kč za změření hladiny jednoho hormonu.

da ny

Běžný odběr krve je KO (krevní pbraz), případně sedimentace (stav IS = infekce, zánět atp.).
Všechny ostatní zjišťované hodnoty musí praktický lékař odůvodněně zaškrtnout do laboratorní žádanky, též i v rámci preventivních prohlídek, dědičném zatížení chorobami. Např. cukr, cholesterol i většinu hodnor endokrinních žláz (hormonů). Další vyšetření může být provedeno a sledováno specialistou (diabetolog, gynekolog, endokrinolog..)
Dalo by se tedy říci, ANO , na vyžádání, pokud lékař zváží dle zdravotního stavu, potíží a věku, že je to potřebné.
Doplňuji:
Oprava:… většinu hodnot… :)