Lucik11

Zjistí exekutor, že jsem si koupila auto?

Dobrý den,

zjistí nějak exekutor, že si koupím auto? Například v nějakém registru vozidel? Nebo přes pojišťovnu?
Exekuci splácím dle dohodnutých splátek. Jde mi o to, jestli si můžu koupit auto na dojíždění do práce.

Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Hans51

Koupit si můžete, co chcete, nicméně bude-li exekutor chtít, může požádat příslušný obecní úřad o výpis z registru vozidel. Záleží také na tom, jak přesně máte splátky dohodnuté, je totiž možné, že ho Váš nákup automobilu zajímat nebude.

Další odpovědi
ferenc

Nech napsat auto na nějakého známého,kterému důvěřuješ.

cukrar

Ano, může zjistit, že si koupíte auto. Pokud ho přepíšete, tak i v registru vozidel. Při pojištění vozidla taky zaškrtáváte kolonku, vlastník vozidla.

tforro

Záleží na tom, jak moc se o váš případ zajímá. To že u něj dluh splácíte neznamená, že nemá právo vtrhnout k vám domů a sebrat třeba televizi, počítač…, neznamená to, že vám nemůže zablokovat účet, nemovitost atd… Může a stejně ták vám může zabavit auto. Takových lidí, co si mysleli že když dluh splácí, tak ho jen v pohodě doplatí v naší republice je…
Kupovat si to auto na sebe je zbytečně moc velký risk.

Michálek1245

Dobrý den, když bude chtít, tak si to zjistí. A jak tu píšou ostatní. Záleží pak na tom, jak s tou informací naloží. Ze zkušenosti vím, že úplně nadšením neskáčou. 🙂 Ale dá se to obejít. Nedávno jsem našel článek o tom, kde půjčí dlužníkům v exekuci : https://www.os­sel.cz/pujcky-pro-dluzniky-s-exekuci-v-hotovosti/ Mrkněte na to, třeba tam najdete informace, které potřebujete. 😉

MobilManiak

Zjistit to určitě může, je otázka, jestli s tím bude mít problém nebo ne.