Pokročilý

Životnost zavařených kompotů

Nevíte, prosím, náhodou, jestli jsou vhodné ke konzumaci kompoty 10 let staré? :-) Díky za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jistě že jsou vhodné ke konzumaci, ale stejně jako jedovaté houby, Jen jednou.

Další odpovědi:

Zlatý

Jsou ke konzumaci vhodné,pokud víčko drží a v obsahu se nevyskytují žádné jevy jako jsou plísně,kalný nálev atd.

Někde jsem četl,že našly z dob Napoleona(ta doba začala takto uchovávat potraviny)konzervované třešně a po rozboru se zjistilo,že jsou nezávadné.

Bronzový

Kamarádka vysype obsah staršího kompotu či zbytku ovoce z mrazáku na plech a peče tzv. pečený čaj. Ovoce se zbaví přebytečné šťávy, ta se pak nahradí rumem a vzniklý produkt se přidává do čaje. Za zimních večerů velice lahodné.

Bronzový

Souhlasil bych s Barbakanem. Já jsem zase slyšel, že se našlo víno asi 150-200 let staré ( prý bylo zrosolovatělé ?!? ) a bylo zcela nezávadné.

Bronzový

Já si myslím,že pokud jsou tyto kompoty v místnosti se stálou teplotou,nesvítí na ně sluníčko a nemají porušené víčko,tak že jim nic nebude.Jednou ve zprávách ukazovali zavařené švestky asi 60let/jestli to nebylo dokonce víc/ udělali rozbor,všechno v pořádku a tak ho snědli.Pokud toho máte víc a přece jen už kvalitě nevěříte,tak je tu další možnost a to odvést to do palírny a spotřebovat to v jiné formě.Pak už jedině vyhodit.

Stříbrný

Pokud není porušená guma na víčku se dají klidně sníst.Většinou se doporučuje spotřeba do roka.Jinak časem hnědnou.Není to tak nedávno v USA vykopali potopený parník na Misipi z doby bojů severu a jihu který vezl zásoby. Kompoty byly jedlé. V zemi mněli tmu a stálou teplotu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.