Pavel1212

Životnost pryže

Nevíte, jakou má životnost guma? A jestli ji jde nějak prodloužit?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To záleží na druhu pryže pneumatiky,těsnění gumové,duše ke kolu,těsnění,ho­línky nebo jiná gumová obuv,rohožky,Pry­žové podlahy, atd.
Životnost pryžové podlahy je minimálně 30 let.
http://www.nej­prodavanejsip­neu.cz/guma/496-%C4%8Cisti%C4%8D-pneu-a-pry%C5%BEe-GummiPfleger

Zdroj: http://www.e-prislusenstvi­.cz/eshop/joom­la/index2.php?pa­ge=shop.produc­t_details&fly­page=garden_fly­page.tpl&produc­t_id=137&cate­gory_id=9&opti­on=com_virtue­mart&Itemid=55&vmcch­k=1&Itemid=55&pop=1­&tmpl=component

Další odpovědi
Hykam

Hodně záleží na prostředí v kterém se nachází, zcela určitě bude mít kratší životnost, když bude někde, kde je vlhko, svítí na ní sluníčko apod. něž když bude umístěna někde v suchu a mimo přímé sluneční světlo.

franku

Záleží taky na gumě!Všechno se dneska šidí a to hlavně v Číně.Guma se ošetřuje silikonovým olejem nebo silikonové přípravky na gumu.Brzdy na kole,ale nemazat!

mosoj

Není guma jako guma.
Gumě prospívá potírání glycerinem ( zakoupíte v lékarně). Nemusí být v plné koncetraci. Stačí glycerin rozředit v teplé vodě. Po uschnutí posoudíte povrch gumy a pokud se vám to nebude líbit glycerin do vody přidáte. Guma ošetřovaná glycerinem zůstává stále vláčná a nepraská. Vzhledově potom vypadá stále jako nová.

Takto ošetřuji pneumatiky k uložení po sezóně a všechna těsnění na autě.