Bronzový

Životnost nabíjecích tužkových baterií

Jaká je životnost tužkových baterií nabíjecích?

Mám nabíječku co umí "oživit" staré baterie a částečně odstranit "paměťový efekt" jejich. Tak mě zajímá jestli když nebudu tužkové baterie 3 roky používat, jestli je to nějak významě nezdegraduje. Třeba jejich schopnost uchovat energii a nebo kapacitu třeba o 50% ?
Doplňuji:
mluvím o nabíjecích bateriích, ne klasických. samozřejmě vím že se časem vybíjí, ale to není předmětem dotazu. Dotazem je nevratná degradace v důsledku X let, %, odhad.. děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1. AKU nezdegraduje skladování ale stav hlubokého vybití či přechovávání při teplotě vyšší jak 40oC.

2. Protože u každé AKU existuje tzv. samovybíjení, dlouhým skladováním se dříve nebo později AKU dostane do stavu hlubokého vybití. Při jakémkoliv vybíjení by napětí nemělo klesnout pod cca 1.05 V !!!!! v takovém případě zrovna tak jako při přehřátí nad 40oC ( třeba i na slunci) se zkracuje životnost AKU.

3. Nejmenší samovybíjení mají AKU nové generace tzv. přednabité Sanyo ENELOPE či GP RECYKO. Tyto AKU vydrží i rok nabité jenom s minimálním poklesem napětí. Jsou i od jiných výrobců. Vyznačují se nižší kapacitou 2050mAh i když jsem již viděl v poslední době i 2500mAh.

4. Oživení AKU není nic jiného než opakované dlouhodobé nabíjení a vybíjení malým proudem. V podstatě se totéž děje při normálním nabíjení a vybíjení, pokud se nepoužívají tzv. rychlonabíječky která to do AKU cpe hlava nehlava a AKU se silně zahřívají což jejich kapacitu degraduje.

5. Počet nabíjecích cyklů udávají výrobci kolem 1000 a asi to bude pravda. Tolikrát jsem nikdy nenabíjel.

6. Obecně platí čím vyšší kapacita AKU tím vyšší samovybíjení.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

nevyhazuj, odnes do sběrného místa a kup si nové...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.