Nevíte, jaká je životnost baterie v notebooku?

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo neví jaká je životnost baterie v notebooku. Notebook mám dva roky a myslím, že mi odešla baterka. Když mi hlásí vybití tak ho dám na nabíječku a nabije se tak do 20% a pak už mi to ukazuje jako nabitý. Rychle se poslední dobou i vybíjí. NTB je 2 měsíce po záruce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Ano, dva roky se uvádí jako průměrná doba životnosti lithium-iontových nebo lithium-iontopolymerových akumulátorů. Správným nebo nesprávným zacházením s nimi lze tuto dobu jak zkrátit, tak i prodloužit.

Další odpovědi:

Zlatý

Životnost baterie ve smyslu záruky je 6 měsíců. Skutečná je 2-4 roky.

Bronzový

Aku už může být po životnosti. Víš nejlíp sám, jaxi se k ní choval...

Mám čtyřletou baterku v DELLu a minimálně 1,5h vydrží (CPU na plno - něco počítá). V klidu ukazuje 2,5h.

Teď sem kupoval devíti-článkovou aku na Acer. tak se zeptej za dva roky, jestli vydržela.

Pokročilý

Životnost baterie je závislá na stylu chování se k ní. Já mám netbook od roku 2009 a baterie mi vydrží v minimálně hodinu a půl při používání intenetu.

Když používám jako stolní poítač- tedy je stále na napájecím kabelu, tak vyndám nabitou baterii, uzavřují do dvou uzavíratelných sáčků a vložím do lednice (pozor, NE do mrazáku). Když potřebuji provoz na baterii, tak ji jednoduše vložím do notebooku a používám. A po několika měsících skladování ukazuje 80% nabití.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.