Bronzový

Jakou životnost ma SSD disk??

Máte zkušenost s "odumřením" Solid State Disku nebo i jiné flešky? Jak to probíhalo? Zkoušeli jste z odešlé flešky vytáhnout data - s jakým úspěchem?

Doplňuji:
Díky za odpovědi.

Někdo další nějaké postřehy nebo zkušenosti?

Odpovědi:

Stříbrný

mosoj zase velmi přispěl tazateli.

Intel u svého starého modelu SSD udává životnost 27TB dat, tudíž při zápisu 20GB dat denně to činí 5 let.
Většina výrobců dává záruku 2-3 roky.
U serverů se stále zapojují často i SSD do Raidu k záloze, což se ovšem dělá i u klasických HDD.
Životnost SSD disků není ještě ověřené, jsou sice už pár let na světě, ale tehdy neměli ještě funkce jako TRIM, které se stará o rovnoměrné opotřebení buněk a proto se ti nebude ničit SSD postupně (třeba už od prvních měsíců), ale víceméně nárazově po několika letech ti začnou odcházet všechny buňky a budeš potřebovat nový.
Pár flashek se mi dostalo do rukou-win je nedokázal otevřít, proto jsem z nich získával data z linuxu, které se mi na tyto věci velmi osvědčilo (jmenovitě ubuntu), přeformátování a následná kontrola uložiště flashku na pár dalších let vždy zpravila.
Jednou jsem dostal dokonce na "opravu" SSD, které bylo potečeno a poleptáno nějakou kyselinou, uživatel říkal, že jej nepoužíval a mě v šuplíku (bůhví, možná tam měl baterky a ty mu na to vytekly) a toto už zůstalo nefunkční. Je logické, že nepřežijou vše, narozdíl od HDD, které je uzavřeno v kovovém obalu (pokud SSD také nemá nějaký lepší obal)

SSD je bezpochyby nejvyraznejsi upgrade PC. Nekolikanasobne se zlepsi odezvy a celkova prijemnost prace. Problem s zivotnosti jsem nezaznamenal. Muj prvni SSD disk ( asi 5 let ) uz je ve 4. PC, ted ho pouziva moje pritelkyne a stale bezi krasne. Takze nez skonci jeho zivotnost, bude jiz moralne a technologicky zastaraly, ze dojde k jeho vymene drive, nez se stihne posrajdit...

Zlatý

USB flešku jsem vyprala v pračce, po vysušení fungovala jako před vypráním.

Zlatý

Mám SSD disk v notebooku. Je rychlý jako blesk a nic z něj netahám. To si tahá notebook sám.

Diskuze k otázce

Bronzový

MK44

Pro Mosoje: Pane kolego, měl jsem samozřejmě na mysli zkušenost ze záchrany dat z havarované flešky nebo SSD. :-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.