Klarisa

Životní pojistka

Před rokem jsem uzavřela životní pojistku-úrazovou pojistku a teď jsem onemocněla.mám nádor v hlavě a možná umřu,v pojistce je,že když umřu,dostanou mé děti 100 tisíc.dostanou tyto peníze když umřu na nemoc?Mám sice jen úrazovou pojistku,chtěla jsem se pojistit na nemoc,ale prý taková pojistka není.Uvažuji,že se na to zeptám v pojištovně,ale ráda bych,aby mi někdo odpověděl už teď.Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak to nevím, ale životní pojistka by měla asi být i na smrt, ale úrazová ne. Pokud by byla úrazová, tak jen na smrt následkem úrazu. Tady ale je ta životní a jako připojištění je úrazové.
A ještě druhá věc: Pokud jsi byla nemocná už v době uzavření pojistky, což asi ano, tak se pojišťovna bude nejspíš zdráhat zaplatit nebo bude krátit plnění.
Ale jak říkám, bez podrobné znalosti pojistných podmínek není možné odpovědět.
Ale jinak i v této době přeci není nutné hned myslet na nejhorší a věřit, že se uzdravíš. moje máma má rakovinu, chodila na chemoterapii, ozařování a krom toho, že z léků má poškozené srdíčko je jinak v pohodě.
Takže naděje umírá poslední.

Další odpovědi
Jakub

Nechci být „černým prorokem“, ale nejspíš se pojistka opravdu týká jen úmrtí následkem úrazu. Nicméně ,není potřeba hned umírat. Současná věda umí i zázraky. I když já nevěřím v Boha, věřím v člověka. A to by jste měla i Vy.

vyneve

já bych si vzal tu smlouvu a ty hrozné lajstra papírů podmínek a výluk a pročetl si to. a oblast chorob-úrazů,..i dvakrát

  • měnit smlouvu teď nemá smysl-poišťovna by už nic nezaplatila…

a jak píšou i ostatní- dnešní medicína je kdesi…kdesi velmi daleko…a dokáže hoodně.

ps: a já bych si rozmyslel-kolik stojí pojistka, kolik za ní zaplatím (za celé ty roky) a kolik dostanu,… moc nechápu tu životní. kolik lidí umře na následky nehody?