LucieZas

Životní minimum a IČO

Dobrý den,

jsem poživatelem životního minima a příspěvku na bydlení. Jsem registrovaná na ÚP a zajímalo by bych o tyto soc. dávky přisla kdybych si založila IČ.

Předem děkuji za odpověd'

Nejlepší odpověď
Drap

IČO má v podstatě každý z nás. To že by ti bylo přiděleno, ještě neznamená ztrátu dávek. Samotné IČO je ale k ničemu. Pokud bereš dávky tak nesmíš podnikat a přivydělávat si jinak.

Další odpovědi
anonym

Pokud se staneš OSVČ, bude sociálka jako tvůj příjem posuzovat cca 12.500,– Kč /měs. (polovinu průměrné mzdy).
Takže si spočítej, zda bys po takovémto navýšení příjmu splňovala podmínky pro poskytnutí současných dávek (domnívám se, že bys o dávky přišla – i když jsi dodala málo informací, aby to bylo prokazatelné).

lota

Mám pocit, že kdybyste si založila IČ, tedy živnost, přišla byste o všechno a navíc platila pojištění: http://poradna­.aktualne.cz/ja­ke-budou-minimalni-zalohy-na-pojistne-pro-osvc-v-roce-2014/

LucieZas

Děkuji za info, IČ bych chtěla na kadeřnické služby.