LucieZas

Životní minimum a dohoda o provedení práce

Dobrý den ,

pobírám životní minimum a naskytla se mi možnost pracovat na DPP . Chtěla by se zeptat jestli přijdu o životní minimum když budu pracovat na DPP.

Děkuji

Odpovědi
anonym

Živ. nebo existenční minimum se vyplácí lidem bez příjmů.
Záleží kolik budeš mít příjem, stále lze uplatnit odpočty na manžela, dítě.
Podle částky příjmu můžou být a nemusí být přiznané dávky, třeba bydlení. Stále platí u DPP max. 300 hod/rok. http://www.jak­podnikat.cz/do­hoda-provedeni-prace.php.
Živ. minimum nedostaneš, ale dostaneš, pokud si zažádáš a budeš se vejít, různé dávky k dorovnání.

ivzez

Nepřijdete.
Místo, aby Vám je vypláceli daňoví poplatníci (stát), vyděláte si je sama.
Pro jistotu připomenu, že v hmotné nouzi není osoba, která
bez vážného důvodu odmítne možnost zvýšit své příjmy vlastním přičiněním.