Simi-mimi

Životní minimum

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik je životní minimum. Teď mám novou práci a dostávám jen 4000 Kč. Neměla bych dostat nějaké peníze od sociálky? Jako doplatek k tomu životnímu minimu? Nebo musím mít určitou dobu oddělanou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

nyní je životní minimum pro jednotlivce 3126kč

http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/zivotni-minimum/

příští rok má být 3 410kč
http://www.fi­nance.cz/kalku­lacky-2012/

vše poradí na sociálce

Další odpovědi
Drap

Na to se počítá, s kým žijete, v jaké domácnosti, a celá řada dalších věcí. Přesné informace i eventuální předběžný výpočet vám udělají na sociálce na počkání , popřípadě i poradí na co máte či nemáte nárok.

jmhad

Jen malé doplnění ke kolegům-životní minimum může být ještě doplněno různými příspěvky,třeba na bydlení,na uhlí atd.Ale tady také záleží na tom s kým a kde bydlíte.Např. příspěvek na bydlení je jen pro nájemníka.Ve vlastním bytě či chaloupce nemáte nárok na nic.Z toho plyne filosofie zákonodárců,že můžete byt prodat a jít pod most.