alena1

Živnostník mě nechce udělat reklamaci na byt.

Prosím moc o rádu,nechala jsem si ve vlastním bytě zbourat umakart a udělat zdene jadro,a koupelnu,našla jsem si živnostnika na práci kterej slibil že ma stím zkušenosti a děla to,pořad dokola chtěl po mě penize za práci ktera ještě nebyla hotova,ja mu dávala do předu,žádnej papir mě -paragoni na nic nedával,ty penize jsem měla pujčeny ze stavebniho spořeni od lišky jako mezi uvěr, kde musim dokladat každej paragon,za práci jsem mu dala 50-tisic za práci,doplnky v koupelě vše a material jsem kupovala zvlašt za penize osobne,dále bych chtěla podotknout-špatně vyměřil stěnu v koupelně,koupila jsem na zed skřinku+vedle umyvadlo ze skřinkou,ta skřinka nešla otevřid z duvodu že bylo to od něj špatně vyměřene a on udělal to že v pulce umyvadla mě vyřiznul oblouk do ,,o,,umyvadlo mě stálo 3500kč,v kuchyni dělal sadrokarton na strop,dala jsem mu 10.000-pouze za udělani sadroše strop ma 3,5krat4,5 me­tru.+vymaloval primalexem,ter mě strop nebo spoje praskaj a je vydět dost trhlina,znami mě řikaj že tam nedal perlinku,ja tomu nerozumim,problem je v tom že vše mě stálo 60-tisic,a on nezveda mě telefon aby přišel na opravu,a ani mě nechce dat paragony,ja je musim doložit na stavebku,taky mě dělal i odpady,mám strach aby to bylo dobře udělano,když má živnost pouze jako maliř bytu,byla jsem na policii tam mě řekli že chyba byla v tom že nemám sním žádnou smlouvu,pouze fakturu,ale on pořad slíbil že mě da a ted nakonec ani nezveda tel na reklamaci,co mám dělat a kám se obratit,soud,?-ŽIVNOST? PROSÍM PORADTE,VŽDYT MĚ TO STÁLO SPOUSU PENĚZ A STROP MĚ PADA NA HLAVU,K TOMU MÁM OBJEDNÁNOU NOVOU KUCHYN NA ZAKAZKU A MÁM STRACH ABY JI DOVEZLI A NAMONTOVALI ZE TEN STOP-NEBO SADROKARTON SPADNE NA NI,TAKŽE JSEM VÍCE NEŽ MĚSIC BEZ KUCHYNĚ A ON NEZVEDA TELEFON ABY PŘIŠEL NA REKLAMACI,MOC DĚKUJI,
Doplňuji:
OMLOUVAM SE ZA CHYBY,,,VE SPĚCHU A V ROZRUŠENI JSEM PSALA,DĚKUJI

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud neni smlouva, nemusí být písemná, platí i ústní, která se ale velmi obtížně prokazuje. Pokud máte fakturu na provedené práce, tak to znamená, že na práce uvedené na faktuře jste byli dohodnuti. Pokud tam jsou závady, ovšem ale jen na tom, co je na faktuře a co jste zaplatila, tak by to měl opravit v záruce. Vymahání těchto věcí bývá u některých řemeslníků dosti obtížné. Jedině soudní cestou a to neni nic levného ani rychlého.

Další odpovědi
terry

Poklud nemáš smlouvu, tak to půjde těžko.
Jestli víš, kde bydlí, tak vzít nějakého svalnatého kamaráda a pohrozit mu. V další fázi třeba zlomit ruku. Opatrně.

Michal Kole

Stížnost na českou obchodní inspekci www.coi.cz