jana91

Živnostenský list a přídavky na bydlení?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli budou moji rodíče mít stále nárok na přídavky na bydlení, pokud si já, studentka denního studia založím živn. list (poradentská činnost). Předem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobrý den. Pořízením ŽL se nemění příjmové podmínky domácnosti. Příspěvek na bydlení (nikoliv přídavky) vychází z počtu členů v domácnosti, jejich celkových příjmů a státem uznaných nákladů. Na internetu se teď přeposílá řada „kalkulaček“ a je zde i možnost vypočítat si, zda na některý ze sociálních příspěvků lze dosáhnout. V podstatě se může hodnocení sociální potřebnosti ve Tvém případě změnit až tehdy, kdy začneš vydělávat. V období následujícím po období, kdy přiznáš své příjmy a tyto v součtu s dosavadními příjmy pro Vaši rodinu překročí hranici sociální potřebnosti, bude výplata příspěvku zastavena.

Další odpovědi
Drap

To nezáleží na řivnostenském liostě, ale na počtu oso v domácnosti a celkovém příjmu.

Mapel

Záleží na celkovém příjmu domácnosti.