mumi

Živnosťák a zdravotní pojištění?

Dobrý den. Od 1.7.2010 bych chtěla začít podnikat na živnostenský list, ale slyšela jsem, že když člověk má nějaké nedoplatky na zdravotnim pojištění, tak mu živnost nedají a pak jsou problémy i s další žádostí. Je to pravda? Zjistila jsem, že nemám zaplacené 2měsíce z minulého roku, kdy jsem byla nezaměstnaná a nepřihlášená na ÚP.Prosím tedy někoho hodného o vysvětlení:o) Dě­kuji

Odpovědi
člověk

živnostenský list nedostane jen člověk,který byl soudne odsouzen,ale protože se jedná jen o malý dluh i když vůči státu,živnost dostanete,
ale pospíchejte na pojišťovny jak zdr. tak socialní a písemně se dohodněte o uhrazeni,protože tam by pak byl problém jak se k nim dojdete přihlásit jako osoba samostatně pracující