Korelice

Živnost pro prodej veterinárních přípravků

Mohu se zeptat, zda je potřeba speciální živnost pro prodej veterinárních přípravků?
Doplňuji:
I pro toto? Děkuji moc ještě jednou .

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes prodejny s potřebami pro zvířata nesmí prodávat ani prostředeky na odčervení,přesto, že jsou volně prodejné v lékárnách.Ne­myslím si,že tvůj podnikatelský záměr má naději na úspěšnost neboť bez ohledu na to,že léčiva jsou prodejná jen za určitých podmínek,které těžko dosáhneš,prodejem léčiv se zabývají veterináři i lékárny a to ostatní-vitamíny,potra­vinové doplňky,krmivo a kosmetiku prodávají ve specializovaných obchodech a drogeriích.

Další odpovědi
anonym

Jedná se o koncesovanou živnost (§26 ž.k.)a je potřeba odborné způsobilosti, protože jde o léčiva (z. o léčivách)

Doplňuji:
pokud jsou volně prodejné, stačí volná živnost. I markety prodávají některé léky pro lidi. Jinak oni mají osobu s MVDr. – soudím z webu, takže bez záruky. Jinak použijte registr živnostníků, kde je napsáno o jakou živnost se jedná, podle příloh v Živnostenském zák., včetně výjimek. Takže pak si projít ž.k.

Korelice 2

Pardon, zapomněl jsem uvést stránku :) : http://www.ala­vis.cz/

anonym

léky bych nikdy nekupoval přes net, osobně zajdu do lékárny a radši se poradím, u zvířete bych se poradil s veterinářem

Wang

Tak!