Živelná nebo živelní pohroma?

Právě jsem narazila v jedné knížce na výraz „živelní“ pohroma, což mi nějak nesedí. V souvislosti s nedávnými povodňovými událostmi se užívá výraz „živelná“ pohroma.
Co je tedy správně?

Nejlepší odpověď
annas

živelný, živelní přídavné jméno k živel – (častěji živelní) vztahující se k přírodním jevům, zejm. zhoubným, ničivým.

Takže výrazy jsou možné oba. Neuvádím další významy těchto slov.
Doplňuji:
Pro případné další tazatele doplňuji. Uvedla jsem, že výrazy jsou možné oba., ale je třeba je rozlišit podle významu.

živelný: význam: 1. neovladatelný, nezkrotný, prudký; 2. neorganizovaný, spontánní
příklady: živelná síla ohně; živelný strach
živelný vývoj; živelná stávka

živelní :význam: vztahující se k přírodním jevům, zejména zhoubným, ničivým
příklady: živelní pojištění; živelní katastrofa