CO znamenají živé sny??

Ahoj co znamenají živé sny? Myslím tím sny, ve kterých se vás někdo dotkne,dá pusu, nebo něco jíte a vy to prostě cítíte,tu ruku třeba i sevřete, prostě vše cítíte. Jako živé. Co to znamená?

Odpovědi:

Stříbrný

To, že jsi nebyl v hlubokém spánku, pokud v něm nejsi, je možné, že při snu se vzbudíš nebo sebou o něco třískneš (míval jsem kdysi co týden rozbitou hlavu o hranu stolu, který jsem měl vedle postele).
Pokud se tě někdo dotkne teď, v realitě, přenese se nervový signál do mozku a zde se zpracovává. Při snění se rovnou v mozku vytváří a mozek tudíž dokáže naprosto věrně "okopírovat", co mu jinak přináší nervy při určité situaci.
Určitě znáš Freuda. Má krásnou knihu o snech, snění, kde popisuje zhruba princip, který se dnes také vědci potvrzuje. Ve zkratce by to mělo fungovat takto-spánek potřebuješ k odpočinku těla i mysli, nicméně ve spánku stále vnímáš a mozek nás chce jaksi "oblbnout" tím, že nám bude pouštět tyto "falešné" vjemy a udržovat nás v klidu (málokdo z nás by vydržel jen tak ležet bez pohnutí 8 hodin denně). Jelikož mozek; naše mysl potřebuje také odpočinek, nic nevymýšlí a přehrává různé naše vzpomínky (jako bychom náhodně četli data z počítače, budou ti blikat různé obrázky, do toho útržky filmu a přehrávat nějaká hudba).
Z tohoto lze logicky vyložit, že sny nám něco mohou říci, ale musíš si dobře rozdělit, co kterou věc má znamenat a kde si se s ní setkal (jde to u všeho takto rozdělit) a následně nad tím uvažovat, takto jsem například došel k tomu, že bývalá spolužačka neměla koně, přestože nám o něm pořád vykládala, byla to pravda, žádného nikdy neměla.

Rád bych se omluvil za případné záměny slov jako mozek, mysl, ..., nemá toto být odbornější článek, pouze stručné objasnění u kterého záměna těchto slov nebude znamenat nepochopení textu (doufám).
Doplňuji:
Teď jsem objevil zajímavý web, kde zhruba popisují to, co jsem napsal a mají to lépe rozvržené- http://www.vykladsnu.cz/…

pokud se budeš chtít ještě na něco ohledně snů z vědeckého hlediska zeptat, pokračuj v diskuzi nebo mi můžeš napsat zprávu.

Zlatý

Znamená to jen to, že máš živé sny. Je to stejné jako každý jiný sen, jen mozek ho převedl do živé podoby. Někdo věří snům a jejich výkladům, někdo ne. Je jen na tobě, co si z toho vezmeš ty. Reálný základ však u těchto výkladů snů prokázán nebyl.

Bronzový

Pokud takové sny máš, tak to znamená, že máš dobré předpoklady naučit se lucidnímu snění (http://cs.wikipedia.org/…. A to ti závidím :) Akorát ranní vstávání je pak asi o dost těžší.... :D

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.