Avatar uživatele
Joseph

CO znamenají živé sny??

Ahoj co znamenají živé sny? Myslím tím sny, ve kterých se vás někdo dotkne,dá pusu, nebo něco jíte a vy to prostě cítíte,tu ruku třeba i sevřete, prostě vše cítíte. Jako živé. Co to znamená?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hayleyy před 3655 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
huxa

To, že jsi nebyl v hlubokém spánku, pokud v něm nejsi, je možné, že při snu se vzbudíš nebo sebou o něco třískneš (míval jsem kdysi co týden rozbitou hlavu o hranu stolu, který jsem měl vedle postele).
Pokud se tě někdo dotkne teď, v realitě, přenese se nervový signál do mozku a zde se zpracovává. Při snění se rovnou v mozku vytváří a mozek tudíž dokáže naprosto věrně „okopírovat“, co mu jinak přináší nervy při určité situaci.
Určitě znáš Freuda. Má krásnou knihu o snech, snění, kde popisuje zhruba princip, který se dnes také vědci potvrzuje. Ve zkratce by to mělo fungovat takto-spánek potřebuješ k odpočinku těla i mysli, nicméně ve spánku stále vnímáš a mozek nás chce jaksi „oblbnout“ tím, že nám bude pouštět tyto „falešné“ vjemy a udržovat nás v klidu (málokdo z nás by vydržel jen tak ležet bez pohnutí 8 hodin denně). Jelikož mozek; naše mysl potřebuje také odpočinek, nic nevymýšlí a přehrává různé naše vzpomínky (jako bychom náhodně četli data z počítače, budou ti blikat různé obrázky, do toho útržky filmu a přehrávat nějaká hudba).
Z tohoto lze logicky vyložit, že sny nám něco mohou říci, ale musíš si dobře rozdělit, co kterou věc má znamenat a kde si se s ní setkal (jde to u všeho takto rozdělit) a následně nad tím uvažovat, takto jsem například došel k tomu, že bývalá spolužačka neměla koně, přestože nám o něm pořád vykládala, byla to pravda, žádného nikdy neměla.

Rád bych se omluvil za případné záměny slov jako mozek, mysl, …, nemá toto být odbornější článek, pouze stručné objasnění u kterého záměna těchto slov nebude znamenat nepochopení textu (doufám).
Doplňuji:
Teď jsem objevil zajímavý web, kde zhruba popisují to, co jsem napsal a mají to lépe rozvržené- http://www.vy­kladsnu.cz/te­orie/sigmund-freud-zdroje-snu-detska-sexualita.htm

pokud se budeš chtít ještě na něco ohledně snů z vědeckého hlediska zeptat, pokračuj v diskuzi nebo mi můžeš napsat zprávu.

Upravil/a: huxa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Znamená to jen to, že máš živé sny. Je to stejné jako každý jiný sen, jen mozek ho převedl do živé podoby. Někdo věří snům a jejich výkladům, někdo ne. Je jen na tobě, co si z toho vezmeš ty. Reálný základ však u těchto výkladů snů prokázán nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Pokud takové sny máš, tak to znamená, že máš dobré předpoklady naučit se lucidnímu snění (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lu­cidn%C3%AD_sn%C­4%9Bn%C3%AD). A to ti závidím :) Akorát ranní vstávání je pak asi o dost těžší… :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek