hawranek

Živé sny a vy

Znáte tento pojem? Zdají se Vám alespoň občas živé sny? Jaké s nimi máte zkušenosti? Myslíte, že se „to“ dá naučit? Proč se ptám: Cca jako desetiletá jsem začala…řekněme…snít s otevřenýma očima, hlavně večer, před spaním (dobře, i se zavřenýma 😁) a začali se mi zdát sny, které jsem…vnímala, cítím bolest, pocity, dokonce i chutě a vůně (ne, nejsem v Matrixu 😁). Až nedávno jsem se o toto začala zajímat a přečetla jsem si, že živé sny jsou vzácné…ale já jsem se to, jak se zdá, nějak naučila a zdají se mi každou noc…A co vy?

Nejlepší odpověď
Kaxx

Mně se živé sny také od malička zdají. Cítím vůni atak… ale ted už se mi moc nezdají… :)

Další odpovědi
arygnoc

zdají se mi živé sny.

většinou i na pokračování.

a je to někdy pěkně husté sci-fi.

(psychologové a psychiatři by se asi vyřádili)

anonym

trochu sem se s tím setkal, mohl sem některé věci ve snu určovat, ale jakožto správná DEMOvka to nebylo žádné létání, apod. :)

Také se mi párkrát stalo, že před spánkem sem si představoval něco a pomocí velké představivosti se to dělo, nebo pokud se mi zdál sen a porbudil sem se, tak ještě chvíli ten sen probíhal a mohl sem jej skoro probraný řídit

Deli

Tak 1–2× do týdne mám sny jak filmy.
Dnes jsem zrovna byla na moři s motorovým člunem, kterému vybuchl motor – doplavala jsem ke břehu v pořádku, ale pak jsem do rána řešila, jak svému otci (byl to jeho člun) vysvětlím, že jsem mu ho zničila! 🙂