Blecha

zívání......

Co je vlastně zívání a co jej způsobuje, že se mu nedá zabránit?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-zivani

Další odpovědi
Lucijej

přestože příčiny zívání nejsou přesně známy, je to věřil tyto hlavní příčiny.

  • Stav chladící mysli.
  • Jako stav psychické dekomprese po vysoké bdělosti.
  • Zvýšené množství oxidu uhličitého v krvi a kyslíku se snížila úroveň.
  • Duševní stav chudých emoce nebo apatie.
  • Nadměrné duševní námahou
  • Pro udržení středního ucha tlaku zívání je mechanismus těla.
  • Vyšší obsah alkoholu v potravinách nebo alkohol příjem.
  • Nedostatek spánku, nedostatek odpočinku na mysli.
  • Biochemické látky variace jako jsou serotonin, dopamin, atd. v mozku.

Někdy se stane, že musíme zívat. Zívání považuje většina lidí za projev únavy. To je pravda ale jen podmíněně. Zívání má ještě i jiné příčiny.
Je-li to nějak možné, neměli bychom zívání potlačovat! Protože udržuje rovnováhu mnoha energetických systémů v našem těle, jako např. čelistního kloubu a žvýkacích svalů, uvolňuje také celou oblast lebky. (Když zíváme, neměli bychom však při tom „polykat“ své okolí.)
Čelistním kloubem prochází do mozku mnoho nervů. Zablokovaný čelistní kloub snižuje naše akademické schopnosti. Je-li v rovnováze, můžeme rozvinout celý svůj potenciál. Zívání podporuje dýchání a zlepšuje vnímání.

Jestliže neumíme zívat, je možnost se tomu naučit. Vydechujeme tak dlouho, až už nemáme v plicích žádný vzduch. Pak pomalu nadechneme a zívání se dostaví automaticky. Samozřejmě je někdy nutné to několikrát zopakovat – ale funguje to.
Když v oblasti žvýkacích svalů najdeme nějaký křečovitě stažený sval, je užitečné dotýkat se ho během zívání konečky prstů a jemně ho masírovat. Tak se tento sval může snáze uvolnit.
Zdroj: Kineziologie – Kim da Silva, Do-Ri Rydl

Zdroj: http://healthdar­ts.com/zivani-priciny/

kenyrts

Ultrazvuková vyšetření odhalila, že embrya zívají o závod již od třetího měsíce své existence. Aniž by tím získala jedinou molekulu kyslíku. Vědci museli svůj názor přehodnotit. Vyšli z poznatku, že zívání stimuluje činnost neuronů. Bude tudíž spojeno s chemickými procesy v mozku.

vice tady:

Zdroj: http://oko.yin­.cz/16/zivani/

hanulka11

kdysi jsem četla, že zívání způsobuje málo kyslíku
Nevím já zívám když se mi chce spát a někdy ležím a stále zívám a nemohu usnout -nevím proč tomu tak je .

Adula.57

Způsobuje ho unavenost nebo unuděnost a zabránit se tomu asi nedá, ale jestli budete vědět jak, tak sem s tím…