Avatar uživatele
Deli

Zítra uplyne 10 let od události 11. září 2001. Pamatujete si, co jste dělali a jak jste se o tragédii dozvěděli?

Někdy člověku utkví, co dělal, když se k němu dostala nějaká podstatná zpráva.
Já si živě pamatuji, že jsem byla zrovna v Kladně na obědu v restauraci – jela jsem tam na poslední vyšetření kolene po operaci, byla jsem těhotná s první dcerou. Seděli jsme vzadu v rohu, obědvali jsme, v restauraci šla televize a vysílali záběry hořících dvojčat. Servírky i hosté sedící blíž u baru je bez hnutí sledovali a já jsem si říkala: Co ti lidi blbnou, oni takhle odpoledne vysílají nějakej blbej katastrofickej film a všichni tu na to zírají… Až po pár minutách mi došlo, že to není film, ale realita…
A jak tak těhulky bývají citlivé, několik dnů jsem jen posedávala, plakala, snažila se televizi pouštět minimálně, ale pořád jsem tu hrůzu měla před očima…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, Terryle, dědapetr, fablen, anonym, pokazdejinak, anonym před 4584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Já jsem byla s mamkou a mou dcerou na houbách a v tom tichu zvonil telefon.Manžel volal,co se stalo.Pamatuju si živě,i kde jsem v lese stála a jak jsem si říkala,že tj.něco strašného. Až když jsem to doma s manželem viděla,oba jsme nad tou hrůzou brečeli…:-(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Taky pamatuju.
Seděli jsme u piva, bavili se a jeden místní politik nás otravoval jakýmsi jejich pseudoproblémem. Pak to začlo v televizi, všichni do jednoho ztuhli, ale ten hňup jel dál a málem dostal do držky debil. Dnes už v politice není, debilem zůstal 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

v práci – měli jsme tam pouze rádio, které běželo jako hudební kulisa, když mi volá mamka – v Americe se něco děje… takže jsme přeladili na zprávy, zkusili i-net – servery byly totálně zasekaný, pak se objevily nějaké zvěsti, že jedna věž spadla, což jsme brali jako hoax, ale bohužel se potvrdily :(
jinak jsme tam taky měli jednoho debila – našeho manažera z anglie, který nejdřív začal něco v tom smyslu, že si to ti amíci zaslouží (!) když jsme pak zjistili skutečný stav, tak naštěstí zmlknul

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

poslouchal jsem bbc. najednou přerušili vysílání (bylo to asi za 5 minut 3) a začali vysílat něco od Wellse – aspoň jsem si to myslel. můj omyl trval asi tři minuty, než jsem pochopil, že šlo o živou reportáž od WTC.
Tryskem k TV, to už první věž hořela, po pár minutách jsem nechápavě čuměl na náraz druhého letadla.
Prostě jsem jen zíral a nechápal.
A po celém těle se mi ježili chlupy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Je to šílený, ale JÁ, která se snažím být furt v obraze, jsem byla asi jedním z posledních dospělejch lidí v civilizovaným světě, kdo se to dověděl. Byla jsem první dny na intru, neměla jsem samozřejmě net, televizi a ještě ani mobil. Odpoledne jsem šla na hokej, takže jsem se nebavila s nikým známým. Na intru jsem večer sice zaslechla slova jako teroristi, letadla, Amerika, ale nějak jsem tomu nepřikládala význam a nedala jsem to do souvislostí… Až 12. září ráno se nás ve škole zeměpisář ptal, co si myslíme, že se bude teď dít – to mi došlo, že se asi stalo něco zásadního.
Po škole jsem šla na internet, byl to šok… pak jsem volala domů našim, ještě větší šok. Tenkrát poprvé a naposledy se mi stalo, abych oběhala celý město a nikde nesehnala ani JEDEN výtisk nebulvárních novin.
Na ty další dny vzpomínám hrozně nerada – byl to šílenej šok. Bylo mi nějakejch čerstvech 16, ten blbej věk, kdy se člověk snadno nechá rozhodit… a v tu chvíli nikdo nevěděl, co bude, jestli bude válka světová, chemická, biologická, atomová či jaká. Pak se začaly po světě objevovat ty obálky s antraxem… Tehdy jsem si poprvé reálně uvědomila, že bych mohla umřít – ne náhodou, ale proto, že se tak někdo rozhodne. Doteď si vzpomínám, jakej šok to byl. Jedna ze zlomovejch událostí, kterejma mi svým způsobem končilo dětství a pocit bezpečnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Bol to šok. Hodnotili sme akciu v New Yorku, odkiaľ sme sa vrátili. Pozerali sme zábery, keď zazvonil telefon: „New York, napadli nás“, zapli sme CNN a pozerali.
Nerada na to spomínam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

o tragédii sem se také dozvěděl z TV, teď si to možná budete moci znovu zopakovat deli, neboť teroristé se chtějí pomstít

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

dozvedel jsem se to az kdyz byly wtc 1 a 2 dole, asi ve 4–5 odpoledne. hrali jsme si s deckama venku kolem baraku, a nevedeli o nicem. myslim, ze jsme zrovna hrali na „poldy a zlodeje“:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Koukal jsem na televizi
,když začali běhat titulky na spodku obrazovky a oznamovali náraz letadel do dvojčat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

co jsem v tu dobu dělala skutečně vůbec nevím a o události jsem se dozvěděla zřejmě z TV

oproti tomu 17.11.1989 si pamatuji dobře, byl to předvečer mého maturitního plesu a teprve 18.11. na plese jsme zaslechli nějaké informace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Seděl jsem v práci, když jsem od svého kámoše z Floridy dostal stručný mail „OKAMŽITĚ SI ZAPNI TELEVIZI!!!“. Připadalo mi to tak naléhavů, že jsem šel k šéfovi, zapnul televizi, a pak už jsme skoro celá firma jen zírali.
Doplňuji:
První, co mě napadlo bylo, jak může na opačným konci světa vědět, co dávají v naší televizi?
Ale pak mi došlo, asi to bude něco, co by dávali v KAŽDÉ televizi. A taky jo.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Loni patřila tato otázka mně. 🙂 Můžete si počíst i v tehdejších odpovědích. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzpomenete-si-co-jste-delali-pred-deviti-lety-11-zari-jak-jste-prozivali-tehdejsi-udalosti

A zde můžete své zážitky vložit na stránky Reflexu. http://www.re­flex.cz/clanek/do­kument/43209/10-let-pote-co-jste-delali-11-zari-2001-vy.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek