Deli

Zítra uplyne 10 let od události 11. září 2001. Pamatujete si, co jste dělali a jak jste se o tragédii dozvěděli?

Někdy člověku utkví, co dělal, když se k němu dostala nějaká podstatná zpráva.
Já si živě pamatuji, že jsem byla zrovna v Kladně na obědu v restauraci – jela jsem tam na poslední vyšetření kolene po operaci, byla jsem těhotná s první dcerou. Seděli jsme vzadu v rohu, obědvali jsme, v restauraci šla televize a vysílali záběry hořících dvojčat. Servírky i hosté sedící blíž u baru je bez hnutí sledovali a já jsem si říkala: Co ti lidi blbnou, oni takhle odpoledne vysílají nějakej blbej katastrofickej film a všichni tu na to zírají… Až po pár minutách mi došlo, že to není film, ale realita…
A jak tak těhulky bývají citlivé, několik dnů jsem jen posedávala, plakala, snažila se televizi pouštět minimálně, ale pořád jsem tu hrůzu měla před očima…

Nejlepší odpověď
Andělé

Já jsem byla s mamkou a mou dcerou na houbách a v tom tichu zvonil telefon.Manžel volal,co se stalo.Pamatuju si živě,i kde jsem v lese stála a jak jsem si říkala,že tj.něco strašného. Až když jsem to doma s manželem viděla,oba jsme nad tou hrůzou brečeli…:-(

Další odpovědi
www

Taky pamatuju.
Seděli jsme u piva, bavili se a jeden místní politik nás otravoval jakýmsi jejich pseudoproblémem. Pak to začlo v televizi, všichni do jednoho ztuhli, ale ten hňup jel dál a málem dostal do držky debil. Dnes už v politice není, debilem zůstal 😁

pokazdejinak

v práci – měli jsme tam pouze rádio, které běželo jako hudební kulisa, když mi volá mamka – v Americe se něco děje… takže jsme přeladili na zprávy, zkusili i-net – servery byly totálně zasekaný, pak se objevily nějaké zvěsti, že jedna věž spadla, což jsme brali jako hoax, ale bohužel se potvrdily :(
jinak jsme tam taky měli jednoho debila – našeho manažera z anglie, který nejdřív začal něco v tom smyslu, že si to ti amíci zaslouží (!) když jsme pak zjistili skutečný stav, tak naštěstí zmlknul

arygnoc

poslouchal jsem bbc. najednou přerušili vysílání (bylo to asi za 5 minut 3) a začali vysílat něco od Wellse – aspoň jsem si to myslel. můj omyl trval asi tři minuty, než jsem pochopil, že šlo o živou reportáž od WTC.
Tryskem k TV, to už první věž hořela, po pár minutách jsem nechápavě čuměl na náraz druhého letadla.
Prostě jsem jen zíral a nechápal.
A po celém těle se mi ježili chlupy.

Terryle

Je to šílený, ale JÁ, která se snažím být furt v obraze, jsem byla asi jedním z posledních dospělejch lidí v civilizovaným světě, kdo se to dověděl. Byla jsem první dny na intru, neměla jsem samozřejmě net, televizi a ještě ani mobil. Odpoledne jsem šla na hokej, takže jsem se nebavila s nikým známým. Na intru jsem večer sice zaslechla slova jako teroristi, letadla, Amerika, ale nějak jsem tomu nepřikládala význam a nedala jsem to do souvislostí… Až 12. září ráno se nás ve škole zeměpisář ptal, co si myslíme, že se bude teď dít – to mi došlo, že se asi stalo něco zásadního.
Po škole jsem šla na internet, byl to šok… pak jsem volala domů našim, ještě větší šok. Tenkrát poprvé a naposledy se mi stalo, abych oběhala celý město a nikde nesehnala ani JEDEN výtisk nebulvárních novin.
Na ty další dny vzpomínám hrozně nerada – byl to šílenej šok. Bylo mi nějakejch čerstvech 16, ten blbej věk, kdy se člověk snadno nechá rozhodit… a v tu chvíli nikdo nevěděl, co bude, jestli bude válka světová, chemická, biologická, atomová či jaká. Pak se začaly po světě objevovat ty obálky s antraxem… Tehdy jsem si poprvé reálně uvědomila, že bych mohla umřít – ne náhodou, ale proto, že se tak někdo rozhodne. Doteď si vzpomínám, jakej šok to byl. Jedna ze zlomovejch událostí, kterejma mi svým způsobem končilo dětství a pocit bezpečnosti.

led

Bol to šok. Hodnotili sme akciu v New Yorku, odkiaľ sme sa vrátili. Pozerali sme zábery, keď zazvonil telefon: „New York, napadli nás“, zapli sme CNN a pozerali.
Nerada na to spomínam.

anonym

o tragédii sem se také dozvěděl z TV, teď si to možná budete moci znovu zopakovat deli, neboť teroristé se chtějí pomstít

gnosis

dozvedel jsem se to az kdyz byly wtc 1 a 2 dole, asi ve 4–5 odpoledne. hrali jsme si s deckama venku kolem baraku, a nevedeli o nicem. myslim, ze jsme zrovna hrali na „poldy a zlodeje“:)

dědapetr

Koukal jsem na televizi
,když začali běhat titulky na spodku obrazovky a oznamovali náraz letadel do dvojčat.

fablen

co jsem v tu dobu dělala skutečně vůbec nevím a o události jsem se dozvěděla zřejmě z TV

oproti tomu 17.11.1989 si pamatuji dobře, byl to předvečer mého maturitního plesu a teprve 18.11. na plese jsme zaslechli nějaké informace

baghira

Seděl jsem v práci, když jsem od svého kámoše z Floridy dostal stručný mail „OKAMŽITĚ SI ZAPNI TELEVIZI!!!“. Připadalo mi to tak naléhavů, že jsem šel k šéfovi, zapnul televizi, a pak už jsme skoro celá firma jen zírali.
Doplňuji:
První, co mě napadlo bylo, jak může na opačným konci světa vědět, co dávají v naší televizi?
Ale pak mi došlo, asi to bude něco, co by dávali v KAŽDÉ televizi. A taky jo.

kapka

Loni patřila tato otázka mně. 🙂 Můžete si počíst i v tehdejších odpovědích. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzpomenete-si-co-jste-delali-pred-deviti-lety-11-zari-jak-jste-prozivali-tehdejsi-udalosti

A zde můžete své zážitky vložit na stránky Reflexu. http://www.re­flex.cz/clanek/do­kument/43209/10-let-pote-co-jste-delali-11-zari-2001-vy.html