Zítra je 21. srpen.

Je to minulost, která už vlastně nikoho příliš nezajímá?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zajímá to už jen pamětníky!
Omladina to má "na háku", hlavně když májí co strčit do "huby, Mp3 přehrávače a domácího kina". A když mají nejmodernější I-pod, tak jim je nějaká historie úplně volná...

Další odpovědi:

21 srpen 1968? zajímá ale doufám že nikdy víc nebude

Zlatý

Pre mladých je to dávno-praveká minulosť a súčasníci radšej nespomínajú.
Občas si pozriem na vtedajšie - dnes už tmavé zašlé fotografie z tých dní. V 2008 som na internete zverejnila svoje práce z tých dní na internete, ale pre naprostý nezáujem (neboli oficiálne - ukazovali pravdu) som ich odtiaľ po 2 mesiacoch stiahla. Neboli dosť umelecké, tmavé, nie vždy ostré.(vojak za guľometom, delá namierené na mesto, dialógy obyvateľov s vojakmi a pod.)
Ľudia dnes majú iné starosti - prežiť.

Zlatý

Nechci házet do jednoho pytle mladé lidi,jen se divím jak někteří jedinci kteří studují odpoví na otázku kdy vzniklo Československo ,odpoví že v r.1989 a že 2sv.válka skončila v r.1968.Takoví lidé by měli dělat reparát ve zvláštní škole a ne studovat.

Zlatý

Myslím, že zajímá, ale ne současnou generaci. Ta má jiné starosti. Někteří starosti a jiní "starosti".

Jak píše led.

Zlatý

Mladi a mladsi o tom zrejme nic nevedi,o neco starsi(ja treba,jeste nebyli na svete,ale neco slyseli od rodicu)a ti co si pamatovali treba radeji zapomeli nebo jsou na pravde boží.
Ja jsem o tom v podstate slysela jeste na zakladni skole po sametove,do te doby se o tom nemluvilo,tak jsem z toho nebyla moudra,kdyz jsem se zminila treba doma cim nam ve skole krmi mozek,tak mi rikali,ze to tak nebylo,ze to bylo jinak a mela jsem pak jeste vetsi zmatek.
Vzpominam si na jednu debatu s babickou,pochazela z Valach a kdyz mi ukazovala zastavena mista,kde driv mela jeji rodina nejake pozemky a byly jim pak zabaveny kapitalisty,kteri se premenili na komunisty,rikavala tehdy,ze je to vsechno jedna verbez.
Ale byla jsem tehdy jeste moc mlada a nemohla jsem rozumet tomu,co tim vlastne mysli.

Bronzový

Kdyby se povedlo v 68 co se povedlo v 89 tak jsme obrazně řečeno ještě o 100 let vpředu.

Bronzový

Tak uz se nehadejte,jestli 100 let vpredu ,ci 100 let vzadu v 68 ce.
Stejne si myslim,ze lepsi je 69 ka.
Jinak na tu nedeli,kdy tanky drtili brzy rano dlazebni kostky v nasem meste a vsechny tim probudili,nikdy nezapomenu.

Pokročilý

Kdyby se povedlo v 68 co se povedlo v 89 tak jsme obrazně řečeno ještě o 100 let vzadu,bych řekl.Tyto vlády nás snad ani nikam jinam přivést nemohou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.