huxa

Je třeba nějak speciálně uchovávat vzorek krve, který po odběru povezu autem cca 30 minut ve 20–25stupňové teplotě?

Zítra jdu na odběr krve a poté tento vzorek krve povezu cca 30 minut autem ve 20–25 stupních, je potřeba jej nějak speciálně uchovávat? Například jej dát do chladící tašky, případně i přidat chladivo, nebo se vzorku nic nestane při pokojové teplotě?

doplnění: Jugar-ano

Toho jsem si vědom, ovšem bylo by krajně nepříjemné, kdyby ode mne očekávali, že budu mít připravený chladící box nebo alespoň chladící tašku a já ji neměl.
Proto se raději ptám, zda-li tuto přepravuje krev zvládne v odběrné zkumavce přežít bez úhony, nebo si mám pro jistotu něco vzít.

Nejlepší odpověď
anonym

Nudil jsem se a našel něco o transportu krve : Transport a skladování v teple a na světle (bez užití chladicího boxu) vede ke znehodnocení biologického materiálu a tím k nespolehlivým výsledkům se všemi důsledky pro pacienta.
Příprava transportního vozidla:

Pokud venkovní teplota je pod 25° C, přepravuje se biologický materiál v termoboxu.
Pokud venkovní teplota je nad 25° C, přepravuje se biologický materiál v termoboxu do kterého se umístí chladící vložka.
Do termoboxu se vždy umístí teploměr.

Další odpovědi
anonym

Krev ti dají osobně k přepravě?
Doktorka nebo doktor by ti v takovém případě měli říct,jak se krev převáží.
Tady je o přepravě krve napsáno,dost,pročti to a přeju ti,aby ti výsledky dopadly dobře.

da ny

Netuším, kam máte vzorek krve takto nevhodně odvézt.
Vhodnější by bylo podrobit se odběri na místě určení ;)