Stříbrný

Je třeba nějak speciálně uchovávat vzorek krve, který po odběru povezu autem cca 30 minut ve 20-25stupňové teplotě?

Zítra jdu na odběr krve a poté tento vzorek krve povezu cca 30 minut autem ve 20-25 stupních, je potřeba jej nějak speciálně uchovávat? Například jej dát do chladící tašky, případně i přidat chladivo, nebo se vzorku nic nestane při pokojové teplotě?

doplnění: Jugar-ano

Toho jsem si vědom, ovšem bylo by krajně nepříjemné, kdyby ode mne očekávali, že budu mít připravený chladící box nebo alespoň chladící tašku a já ji neměl.
Proto se raději ptám, zda-li tuto přepravuje krev zvládne v odběrné zkumavce přežít bez úhony, nebo si mám pro jistotu něco vzít.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nudil jsem se a našel něco o transportu krve : Transport a skladování v teple a na světle (bez užití chladicího boxu) vede ke znehodnocení biologického materiálu a tím k nespolehlivým výsledkům se všemi důsledky pro pacienta.
Příprava transportního vozidla:

Pokud venkovní teplota je pod 25° C, přepravuje se biologický materiál v termoboxu.
Pokud venkovní teplota je nad 25° C, přepravuje se biologický materiál v termoboxu do kterého se umístí chladící vložka.
Do termoboxu se vždy umístí teploměr.

Další odpovědi:

Krev ti dají osobně k přepravě?
Doktorka nebo doktor by ti v takovém případě měli říct,jak se krev převáží.
Tady je o přepravě krve napsáno,dost,pročti to a přeju ti,aby ti výsledky dopadly dobře.

Bronzový

Netuším, kam máte vzorek krve takto nevhodně odvézt.
Vhodnější by bylo podrobit se odběri na místě určení ;)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4390
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.