led

Žiť v snách, nesplniteľných snách. Tam ísť, kde by smelý sa bál…

Tieto slová zazneli z úst pochabého starca. Príbeh starca a jeho druha opísal spisovateľ, ktorý prišiel o ruku v boji proti pirátom. Koncom minulého storočia tieto slová zazneli v muzíkále, ktorý si získal svet.
Vedeli by ste:
1 – kto bol ten spisovateľ ?
2 – kto bol ten starec ?
3 – čo chcel tými slovami povedať ?
Doplňuji:
Miguel de Cervantes Jednoruký (Saavedra)

Nejlepší odpověď
vagra

Miguel de Cervantes Saavedra
Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha
Doplňuji:
Nápověda pomohla!Těch Španělů,už přece jen není tak moc a ten bezruký,je jen jeden.

Další odpovědi
BIGFOOT

NESNAŽ SE DĚLAT ZE SEBE CO NEJSEŠ.BIGFOOT

led

Pre Bigfoot
Súhlasím s vašou Veľkou nohou dupajúcou po ľuďoch nedosahujúcich vašej veľkosti.
Naozaj, ja nesnažím byť ani Miguelom de Cervantes ani Don Quijote. Aj keď niekedy si pripadám, ako po boji s veternými mlynmi.
Normálne si nevšímam urážky, žiaľ od dotyčného to nie je prvá.

led

1. otázku odpovedal vagra
to určite pre znalých nebolo ťažké.
Burak, ospravedlňujem sa, ale nepodávamm otázku na zlatej tácke
Čo ale myslel tými slovami, je to vlastne ústredná pieseň muzikálu Man of la Mancha

led

pomôžem, spisovateľ bo Španiel

anonym

zkuste dát aspon rok