foghat0

Jak získat české občanství??

Prosím o pomoc. Situace: Na území ČR se narodilo dítě dvěma cizincům. Ani jeden z nich nemá české občanství, ale jeden z nich měl v té době trvalý pobyt v ČR. Může dítě získat české občanství ale nechat si i občanství svých rodičů? Díky za rady.

Odpovědi
zzzzz

Já si myslím, že ho nabyde pouze pokud by tady rodiče měli trvalý pobyt, nebo pokud by byli rodiče bez občanství a tím by hrozilo, že i dítě bude bez občanství.

Koukněte na stránky MV

http://www.mvcr­.cz/clanek/in­formace-k-novemu-zakonu-o-statnim-obcanstvi-cr.aspx

Stingo

Cizinci.WordPres­s.com