manon

Získáme na OH nějaké medaile? Kolik? Máte tip?

Doplňuji:
Česílko: Jo, to chápu. Ćlověk když zachraňuje, tak nezištně a pro záchranu. Medaile za záchranu je ale ocenění těch ostatních směrem k Tobě. Jak jinak vyjádřit dík za něco, za co se poděkovat slovy ani ničím jiným vlastně ani nedá (a věř, že vím, o čem mluvím…)

Sportovní medaile je jen plíšek, co zůstane, aby připomínal ten úžasný euforický zážitek, který stojí za hodinami a hodinami těžké dřiny. Ale já osobně na dobrý sportovní výkon ráda kouknu. A přeju vítězům a umím si představit, jak úžasné pocity zažívají. Ale napadá mne, že jasněže sportovní medaile nemá ten význam, jako medaile za záchranu. Sport je jen hra. Ale hrát si je hezké :)

Nejlepší odpověď
venkovan

A je to důležité přivést nějakou medaili?
Mimochodem: přidaná hodnota špičkových sportovců je 1 – 2 násobná, přidaná hodnota u lidí pracujících v oblasti „občanská společnost“ je 8 – 12 násobná. To je výsledek nějakých výzkumů ze zahraničí. Jinými slovy, korunu kterou vrazím do špičkového sportovce se mi vrátí asi 2 x , korunu kterou vrazím třeba do skautíka se vrací asi 10 x.
Protože OH jsou již komerční záležitostí, nikterak mne počet medailí nebere.

Další odpovědi
anonym

Je hezké mít lidi, kteří jsou nej. Medaile je ocenění, ale ne vždy si ji jeden cení. Mám medaili za záchranu, za věrnost. Důležité pro mne bylo, že se to povedlo a to mi dělá prestiž.
Doplňuji:
to je pocit za ten zásah a záchranu. Následná medaile je sice hezká, ale nenahradí pocit.

manon

Venkovan: Ne, přivézt medaili není až tak důležité. Vlastně je to veskrze nedůležité. Jak říkám, sport je hra. Hrát si je hezké a když si zapomeneme hrát, znamená to možná, že už nás ten život skřípl víc, než bylo zdrávo. Máš pravdu. Jsou důležitější problémy. Jen nevím, jak je vyřešit. A myslet pořád na ně by mne asi zabilo. Musím občas i relaxovat.