Dismas

Získali Hebrejci své území genocidou?

Podle Starého zákona ano.

Odpovědi
SickBreed

Ne – koupili ho od lidí, kterým bylo úplně jedno, co se v budoucnu bude následkem toho v arabském světě dít. Jejich současné rozšiřování území a stavění osad skrze okupaci, ale pomalu genocidu začíná připomínat. Izrael měl být v Německu. Tečka.

anonym

Jak jako? Jako starozákonní sebevrazi? Škoda mluvit…

SickBreed – Je rozdíl mezi genocidou a holokaustem min. časově…

anonym

Ne. Podle Bible dostali území od Boha, samotný Izrael vznikl z rozhodnutí OSN. Jeho sousedům se to nelíbilo, tak zahájili několik válek (sedm? – přesný počet dohledáš na Netu) z nichž hned tu první, s cílem zničit Izrael, prohráli. Stejně dopadly jejich další útočné války.

Získat území v obranné válce proti agresorovi považuju za legitimní. Pokud agresor nechce být okupovaný, nemá začínat války.

Agneta

SickBreed >>> „Izrael měl být v Německu“? Vždyť tam taky tisíc let byl – a jmenoval se Ghetto. Byl v každém větším městě, i v Praze. V polovině 19. století je propustili, a ve dvacátém zase pochytali…:DDD

anonym

Oprava: (války) dopadly.