doney gal

Získal si nás západ hollywoodskými filmy?

Myslíte, že si nás západ po roce 1989 koupil Hollywoodskými fil­my?

Odpovědi
anonym

Západ si nás koupil plnými krámy a zbožím, kterého bylo na pultech dostatek.
Jenže jsme tenkrát viděli akorát to pozlátko, těch plných krámů, ale už jsme NECHTĚLI vidět hrůzy kapitalismu, kde lidi dělají jako otroci na někoho, který jim za tu jejich práci ani nezaplatí nebo dá jen almužnu.
Mysleli jsme si (a nejen já, ale spousta lidí v době revoluce), že když se práce nebojíme, tak si na ty věci vyděláme.Nikdo z nás už neviděl to, že nás v padesáti vykopnou a už práci nikde neseženeme.A z těch nuzných výplat si to zboží v těch krámech ani nebudeme moci koupit.
Nadávali jsme na socialistické zboží, ale nakonec zjišťujeme, že bylo kvalitnější než dnešní šmejdy, protože tenkrát se vyrábělo aby to lidem dlouho vydrželo, dnes se vyrábí tak abyste si za pár lrt museli všechno kupovat znova.
Dříve stačilo mým rodiům dvakrát za život se zařizovat (průměrná délka životnosti spotřebučů 20 a více let) dneska spotřebič nevydrží ani deset let, čili abych se za život 5× zařizoval.A to nám budou všichni říkat, jak je to lacinější proti dříve, ale když si spočítáš ceny těchto spotřebičů za celý život, tak zjistíš, že dnešní ceny jsou x krát dražší.