Zimomřivost, ospalost – hypotyreóza?

Ahoj. Asi jsem tak trochu hypochondr. Nebo nevím. Mám hodně velký strach z nemocí. Abych objasnila svůj dotaz..
Je mi teď patnáct a když ještě byla škola, bývala jsem hodně unavená.. ikdyž jsem spala 8, 9 hodin, byla jsem další den ve škole unavená, většinu hodin trávila opřená o ruku s přivřenýma očima v zoufalé snaze se aspoň trochu soustředit. Občas jsem došla domů po škole a šla zase spát, hlavně v zimě.
Při tomhle různém hledání o únavě jsem narazila na nemoc zvanou hypotyreóza, snížená funkce štítné žlázy.
Moc jsem to ale neřešila a šla dál.
Dneska jsme ale byli v Brně u známých. Zaprvé, naše rodina má takovou tradici že si pokaždé všichni změří tlak a zapíšou se. Já jsem měla tlak docela dobrý, ale měla jsem dost vysoký tep, stejný jako má můj otec který má tlak dost vysoký. Taky jsem si už dřív všímala, nebo se mi aspoň často zdálo že mi divně bije srdce, chvilku pomaleji, pak zrychlí, bije si rychleji a pak zase postupně zpomalí. Ikdyž nic nedělám, jen tak zničehonic..
Za druhé, co mě tedy dneska překvapilo víc bylo to, že.. seděli jsme na terase, venku a teta tam byla jen v krátkém rukávu, nebyla jí zima. Stejně jako strýc. Zato já jsem tam seděla v tenkém svetru, druhém tlustém svetru plus jsem ještě měla chlupatou deku a stejně mi bylo chladno..
A tohle mám často, bývá mi zima když nikomu kolem není.
Tak jsem dnes znovu hledala něco o zimomřivosti. A narazila na tu stejnou nemoc, hypotyreózu.
Ta nemoc zahrnuje únavu, ospalost, zimomřivost, vysoký tep a nepravidelné bušení srdce, zácpy (poslední dobou jsem měla i s tímhle nějaké problémy..)
A nevím, co dělat.
Jestli to doktorce říct nebo ne. Nechci si moc stěžovat, vážně si příjdu jk hypochondr. A to je mi jen patnáct, tak nevím, jestli se ta nemoc v takovém věku vůbec vyskytuje..
A taky.. doktorka mi asi tak před rokem, rokem a půl brala krev a něco mi testovali, už ale nevím jistě co to bylo, z té krve by to nezjistila?
Já.. vůbec nevím. Jestli by to mohlo být ono a.. tak..

Nejlepší odpověď
chudst

  1. to, ze sedite v klidu a srdicko bije chvilku pomaleji, pak se zrychli… – je uplne normalni.
  2. to, ze vam je zima, kdyz ostatnim neni: neni to obvykle, ale znam plno takovych lidi.
  3. Nikdo vam tu nerekne, jestli jsou to priznaky skutecne, anebo jste hypochondr. To proste a jednoduse nejde. Ja vam rekl, ze dva z vasich priznaku jsou normalni. To neznamena, ze u vas to nemuze byt nenormalni. Co mi prijde celkem skutecne – ta vase unava. Logicky vam nemuzu rict nic jineho: bezte za doktorkou a nehledejte rady na internetu. Reknete ji vsechno. Ona si o vas tak maximalne pomysli, ze jste hypochondr. Ale radeji at si to o vas mysli a mate klid, nez s vami neco skutecne bylo. Navic – neco s vasi unavou souviset muze a to dalsi jste si mohla jen spatne vyvodit. Nechte to na skutecnem doktorovi, aby poznal, co vam je.

(Predpokladam tu nejzakladnejsi vec, kterou musi dodrzovat kazdy clovek: mate dostatek cerstveho vzduchu (a ano, klidne tim myslim i vzduch z ulice; proste ze nejste porad zavrena doma) a ze hodne pijete.)

Další odpovědi
arygnoc

od stanovení diagnózy je doktor – a hypotyreózu (snížená produkce a sekrece hormonů štítné žlázy) lze diagnostikovat jednoduchými (relativně) testy.

Jste mladá, nezaobírejte se až tak sebepozorováním.