EliškaG

zimní skladování Oleandru

Mám doma respektive na zahradě oleandr. Na zimu ho musím schovat. Jaké podmínky potřebuje. Chtěla jsem ho dát do chodby, ale tu máme malou a manželovi se to vcelku dost nelíbí. Proto mě zajímá zda může být někde ve sklepě kde není žádné světlo a při jaké teplotě by měl být a jaké podmínky potřebuje díky

Odpovědi
hanulka11

mám oleandrů několik a ještě je mám stále venku snesou teplotu až do –6st a čím dýl budou venku tím pro ně líp . Přezimovat by měly v chladnější místnosti kolem 5–10st ,ale kde není tma . Tak to bohužel nepůjde dát je do tmy .
Možná kdybyste ho svázala, nezabíral by tolik místa .

elektrikář

Moje babí zimovala oleandr na mezipatře činžovního domu. Přez léto byl venku na dvorku