Bronzový

Žili v Polsku divocí koně jménem tarpani?

Mám dotaz: žili v Polsku tarpani? Někde jsem to našla, ale teď to nemůžu najít...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Polský konik

Je to malý kůň, který je v Polsku hodně rozšířen a v zemědělství tam má dodnes velký význam. Je to potomek Tarpana, po kterém zdědil, sílu, vytrvalost, skromnost, odolnost a řadu dalších dobrých vlastností a vzhled. Původní konici se zachovali v okolí Bilgoraje a odtud také pocházela zvířata, z kterých byl v hřebčíně Polské akademie věd v Popielně na Mazurech „regenerován“ tarpan. Kmenový chov je ve státním hřebčíně v Jezewicích a chovné klisny mají někde i drobní zemědělci.
Doplňuji:
Ve východním Polsku a Litvě žili domácí koně, kteří svým vhledem připomínali divoké Tarpany a bezesporu v nich kolovala velká dávka jejich krve. Nejvíce připomínali své předky v oblastech, kde se divoký Tarpan nejdéle udržel.

Zdroj: http://www.koniny.ic.cz/okonic h/index_Page350.htm

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, v Polsku dříve žili tarpani, přesněji Tarpan lesní.
Viz např.:

http://all-animals.blog.cz/…

Zlatý

Byl to stepní kůň který divoce žil na území Evropy a i části Asie. Protože stepi zasahují i do Polska, tak žil i tam. Stepní zvířata mají hodně velký areál rozšíření, takže by bylo téměř nemožné aby se do této části Evropy nedostal.
Mám dokonce pocit, že nějaké jeho kosti byly vykopány i u nás.

Zlatý

tarpan je orientální kůň.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.