annas

Žil opravdu vrah, který si říkal Zodiac? Pokud ano, byly filmy s názvem Zodiak natočené podle skutečnosti?

Nejlepší odpověď
iceT

Na toto téma jsem našla film Zodiac z roku 01,05,07,plus seriál z roku 74,a francouzský seriál,která je tedy o nečem jiném,ale těží z podobného námětu.
Neviděla jsem všechny,ale je to stejné,jako s anglickým Jackem Rozparovačem.Dodnes se neví,kdo byli,jak žili a zemřeli,(Rozparovač už mezi námi určitě není) a proč dělali,co dělali a z jakého důvodu jejich počínání skončilo.

Další odpovědi
hanulka11

Zodiac Killer je přezdívka amerického sériového vraha, který řádil na konci šedesátých let 20. století v okolí Severní Kalifornie. Znám je především díky svým dopisům policii a také tím, že nebyl nikdy dopaden, i když bylo více než 2 500 podezřelých.

Ačkoliv se ve svých dopisech chlubil více než 37 vraždami, policie mu přisuzuje sedm vražedných útoků, z toho pět dokonaných vražd. San Franciská policie případ v roce 2004 uzavřela a začátkem roku 2007 opět otevřela.

Filmy byly natočeny podle skutečnosti

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zo­diac_Killer

vagra

V období mezi prosincem 1968 a říjnem 1969 v severní Kalifornii zaútočil neznámý pachatel na 7 lidí, z nichž i 5 zabil. Získal přezdívku The Zodiac kvůli jeho záhadným dopisům, které posílal novinám. Ty zase rozebíraly jeho šílenství.Jako podpis používal kruh přeškrtlý křížem.
Filmy jsem neviděl,ale s největší pravděpodobnos­tí,byly natočeny podle skutečných událostí.

Zdroj: upraveno z-http://www.co­olplaneta.com/2010/07­/10-najzahadnejsich-pripadov-fbi/