VampGirl

Žijí na území ČR vlci?

Nejlepší odpověď
iceT

Já si nejsem jistá,ale mám pocit,že posledního vlka u nás podařilo zabít asi v 50tých letech minulého století.
Na Kopečku v zoo ale určite žijí.

Další odpovědi
BEAES

Na Šumavě se vlci objevili v roce 1976. Jednalo se o vlky, kteří utekli ze zajetí ve městě Altschönau v národním parku Bavorský les v zimě roku 1975. Mezi lety 1976 a 1983 bylo na české straně zastřeleno celkem 10 vlků. Není vyloučeno že zde došlo i k reprodukci.
Další výskyt vlků zde byl zaznamenán až v roce 1996, kdy byl nalezen mrtvý vlk v Kašperských Horách. Další dva roky nebyl výskyt zaznamenán, až roku 1998 byl jeden vlk sražen autem v lokalitě Polečnice. Od roku 1999 jsou zde pravidelně nacházeny pobytové znaky vlka (většinou stopy).

O přítomnosti vlků v Beskydech nejsou žádné věrohodné informace až do r. 1994, kdy se k nám vlci začali vracet

Zdroj: http://www.vlci­.info/rozsire­ni/vlci-u-nas/

bobánek

Naposled byli vlci spatřeni v Beskydech a na Valašsku.A je tomu tak pět let pospátku.Bohužel dlouho se tady nezdrželi,utekli spátky do Polska.Inač vlky najdete v každé zooologické zahradě