zjentek

žijete více pro sebe a nebo více pro druhé?

..a kterej z těchto dvou způsobů vám dává lepší pocit životní náplně?
Doplňuji:
Ad led-
no pokud mezi těmi lidmi na sebe moc nedbáš, tak je to jasný ..a pokud jsi mezi lidmi a s lidmi a moc o to nedbáš, tak je to taky jasný
..pomohla nápověda? Tak jak to máš?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Více pro druhé,staral jsem se o staré rodiče a pak o moje děti,potom o vnoučata a teď duševně postiženého švagra.Na starost o sebe už nemám tolik času.

Další odpovědi
led

Žijem život medzi ľuďmi a s ľuďmi.
Ktorý variant z vašej otázky by to mohol byť, to neviem.
Doplňuji:
Keď som sama, žijem pre seba
Keď som s ľuďmi „strácam sa“ medzi nimi.
Teraz vážnejšie, moja práca, ktorú robím a „nie je to bežných 8,5 hodín a dosť“, je pre ľudí a venujem sa jej už 50 rokov.
svoje súkromie, ktoré mi vo zvyšnom čase ostáva, si cením a žijem pre seba

ReHu

Kdo to může zodpovědně posoudit? Můj názor není objektivní.

marci1

Žiji pro sebe a pro druhé, stejně jako ti druzí žijí pro sebe, ale zároveň i pro mě. Pocit „životní náplně“ nemůže být pro nikoho naplněn, pokud pro něj nežije i někdo druhý. Člověk má žít pro sebe, ale i pro druhé, někdy stačí žít po boku druhých. I Robinsonovi by bylo smutno bez Pátka. 🙂

anonym

žij pro to co máš u srdíčka,a pak nemysli na to pro koho žít